Однією з найважливіших завдань при експлуатації вантажної техніки являє правильний вибір вантажних шин. Належним чином підібрані вантажні шини забезпечать безпечну і комфортну їзду автомобіля, істотно поліпшать ряд технічних характеристик: гальмівні властивості, витрата палива, динаміка розгону, керованість, стійкість і т.д. Сучасні виробники пропонують безліч типів шин для будь-якого вантажного автомобіля. Як же не розгубитися і зробити єдино вірний вибір?
Скористайтеся нашими порадами:
Вантажні шини і тип вашого авто
Вантажну спецтехніку можна умовно поділити на три групи:
двовісні вантажні транспортні засоби;
вантажні автомобілі з кількістю осей рівним 3-м і понад;
причепи та напівпричепи.
Для даних типів транспортних засобів слід використовувати шини різної конструкції (радіальні або діагональні). Зверніть увагу і на будову вантажних шин, що встановлюються на провідні і керовані осі.
Важливо! Ні в якому разі не можна встановлювати на одну вісь вантажного транспортного засобу шини різних конструкцій, типів або навіть розмірів. Виняток: многоосниє причепи.
Експлуатація: пробіг, швидкість, навантаження, якість дороги, швидкість ...
Кліматичні умови і пора року
Вантажівки, так само як і легкові транспортні засоби, потребують періодичної заміни зимових шин на літні і навпаки. У різні пори року вантажні шини повинні мати різний малюнок протектора. Їзда по засніжених дорогах на літній гумі через зниження ефективності гальмування і керованості може спричинити за собою плачевні результати, а використання посилених зимових шин в теплу пору року призведе до їх швидкого зносу.
малюнок протектора
Шини для вантажних автомобілів можуть мати різний малюнок протектора (універсальний, спрямований, дорожній, зимовий, всесезонний і підвищеної прохідності).
Для вантажний спецтехніки, що експлуатується в умовах бездоріжжя або на поганих дорогах, рекомендуються шини підвищеної прохідності або ж з направленим малюнком протектора. Універсальні вантажні шини з малюнком протектора у вигляді шашок або ребер можуть застосовуватися на будь-яких дорогах.
Профіль вантажних шин
Залежно від цього показника вантажні шини підрозділяються на арочні, шини звичайного профілю, широкого, наднизького і низького. Для підвищення стійкості і керованості вантажного транспортного засобу застосовуються шини низького профілю. Широкопрофільні шини істотно збільшують прохідність машини по дорожньому покриттю поганої якості і встановлюються на повнопривідні вантажівки та автомобілі великої вантажопідйомності. При їзді по м'якому грунту і в умовах бездоріжжя будуть незамінні арочні безкамерні вантажні шини.
Маркування вантажних шин
Все, що вам необхідно знати про шину, укладено в маркуванні. Наприклад, положення вантажної шини позначають літери T, Z, F, D.
Z - керовані і інші колеса;
D - виключно провідні колеса;
Т - вантажні шини, які підходять для причепів;
F - керовані колеса.
Різними буквами позначається і спосіб експлуатації шин: А - автострада, Е - між місто чи міські умови, N - використання по снігу, Y - будівництво, дорога і т.п. Потім вказується модифікація вантажних шин.
Якщо є позначення «Energy», це говорить про те, що подібні вантажні шини здатні знизити паливні витрати.
Втім, відмінності різних типів шин видно і неозброєним оком. Всі вони мають особливі малюнки протектора. Шини для вантажних автомобілів, марковані як F і Z найчастіше можна визначити по утворюючим «доріжки» витягнутим поздовжнім частинам ламелей покришки. Саме цей малюнок протектора дає руху колеса низький опір, непогано відводить воду і мокрий сніг, а також і забезпечує надійне зчеплення з дорогою при гальмуванні і поворотах.
Малюнок протектора провідного колеса (D) можна дізнатися за так званим «ялинка», «шашечками» або «драбинках». Провідне колесо приймає на себе практично всю потужність двигуна вантажного автомобіля, і цей малюнок у вигляді сполучення поздовжніх і поперечних каналів призначений для забезпечення безпечного руху і своєчасного гальмування машини.
Доступність вантажних шин
Для того щоб спецтехніка Щоб вона не простоювала даремно, потрібно завжди мати можливість купити вантажні шини. Багато власників вантажівок воліють мати запас шин, щоб покришки можна було поміняти в будь-який момент у разі їх пробивання або зносу. Причому мається на увазі, як цінова доступність вантажних шин, так і поширеність певних моделей в конкретному регіоні. Купуючи якісні і доступні шини для вантажних автомобілів, ви зможете уникнути простою техніки і пов'язаних з ним значних збитків.
вибирайте якість
Експерименти на дорозі, як правило, не приводять ні до чого хорошого. Навіть саме незначне відхилення від заданих параметрів призведе до зниження керованості, якості роботи підвіски і не кращим чином позначиться на безпеці дорожнього руху. Всі моделі вантажних шин володіють індивідуальними характеристиками. Тому перш ніж купити вантажні шини, слід звіритися з керівництвом по експлуатації, де вказані оптимальні параметри вантажних шин для вашого автомобіля.
Не економте на вантажних шинах!
Найчастіше саме від правильного вибору вантажних шин залежить ваша безпека на дорозі. Якісні і надійні шини забезпечують максимальне зчеплення колеса автомобіля з дорожнім покриттям і надають машині найкращу керованість.
За цим простим причин закликаємо водіїв не купувати старі шини для вантажних автомобілів.
|