Сучасні умивальники для ванної відрізняються між собою способом установки, формою і матеріалом виготовлення. Щоб вибрати будь-яку модель і в подальшому не шкодувати про це, радимо Вам продумати кілька моментів.
Умивальник для ванної: визначимося з формою і розмірами
Напевно, ніщо не зможе так зіпсувати приємного враження від покупки сантехніки, як не підходять розміри. А що, якщо куплена ванна не увійде через двері ?! Це саме можна сказати і до умивальників - якщо не зробити ретельний завмер, то в кращому випадку потрібно буде здавати вашу «вдалу покупку» назад в магазин. Тому не полінуйтеся і заздалегідь розрахуйте, скільки місця ви виділите для установки нового умивальника для ванної.
Так само потрібно сказати і про форму. Самим функціональним і звичним варіантом є умивальники для ванної овальної або круглої форми. Вони відносно невеликі і відмінно доповнять ванну в класичному інтер'єрі. Прямокутні і квадратні умивальники, навпаки, не зручні в експлуатації і більш громіздкі, але вони відмінно прикрасять інтер'єр, зроблений в сучасному інтер'єрі хай-тек. Якщо ж розглядати раціональне використання кожного міліметра простору, то потрібно звернути увагу на кутові умивальники.
Окремої уваги варті авторські розробки - сьогодні умивальники у ванну це не тільки сантехнічний виріб, але і реалізація оригінальних дизайнерських ідей. Але не забувайте про функціональність, так як деякі рішення, можливо, будуть не дуже придатні для повсякденної експлуатації (якщо потрібно, наприклад, помити над умивальником взуття).
Замовляйте сантехніку для ванної тут: Santehshop.kiev.ua.
Особливості монтажу умивальника
Спосіб кріплення умивальника теж може грати свою роль на користь придбання будь-якої моделі. Так, наприклад, відмінний варіант для установки своїми руками - умивальники з напівп'єдесталом. В цьому випадку чаша закріплюється до стіни, а напівп'єдестал, який не має задньої панелі, встановлюється до неї впритул. Всі труби розташовані в стіні.
Для більш-менш великою ванною відмінно підходить раковина- «тюльпан». Така модель передбачає установку кронштейнів в стіну. В цьому випадку підставка під чашу маскує труби і грає роль допоміжної опори. Незручність лише одне - простір під умивальником складно якось раціонально задіяти (звичайні шафки сюди вже не підходять).
Найзручніший і сучасний варіант - це вбудовані і настільні умивальники. Яскравий приклад - умивальник з тумбою. У тумбі можна приховати всі комунікації, і розмістити побутові речі. Якщо необхідно, то можна розглянути модель з подвійною раковиною, в цьому випадку з ранку вдасться уникнути черги біля мийки.
Скло, кераміка, камінь або метал?
Що щодо матеріалів, то умивальники для ванної з порцеляни і фаянсу вважаються беззмінними лідерами. І тут все цілком логічно - це не потребують специфічного догляду, стійкі до пошкоджень і практичні вироби. Однак, велику вагу і, як правило, невелика колірна гамма (зазвичай це класичний білий колір) наштовхують на пошуки чогось більш оригінального.
Також цікаве і сучасне рішення - це умивальник у ванну, зроблений зі скла. Якщо в якості матеріалу в цьому випадку використовується кварцове загартоване скло, то розбити цей умивальник буде практично неможливо, але ось схильність до подряпин все ж є.
Така ж проблема характерна і для умивальників для ванної з нержавіючої сталі. Але якщо вибрати раковини з шорсткою поверхнею, то можна оцінити всі достоїнства цього варіанта, в числі яких - гігієнічність, довговічність і міцність.
Якщо Ви вирішили вибрати умивальник з тумбою для ванни, то можна звернути увагу на вироби зі штучного або натурального каменю. Вони відмінно виглядають як будучи вбудованими в тумбу, так і в ролі настільного варіанту. Умивальники з натурального каменю зажадають специфічного догляду та серйозних витрат, але ось штучні матеріали досить невибагливі, але їх вартість, на жаль, також досить дорога.
Тим, хто шукає щось дійсно нестандартне, дизайнери пропонують умивальники з дерева та пластику. З пластиком все ясно - він легкий, не вимогливий у догляді, і дозволяє створювати «отруйні» кольору і оригінальні форми. Що щодо дерева, то воно не настільки практично, але умивальник з дерев'яного масиву, тика або модрини, заслуговує на увагу цінителів екологічних рішень.
Важливі дрібниці
І в кінці потрібно згадати кілька нюансів, які потрібно не забувати при виборі умивальника для ванної. Для початку, перевірте на комплектацію обрану модель (сифон, кріплення і т.п.) і переконайтеся, що все це буде сумісно з водопровідною системою у Вашій квартирі. Також, потрібно звернути увагу на наявність переливу - якщо умивальник переповниться, то він зможе забезпечити слив, і не допустить потопу. Також, при необхідності, потрібно переконатися в наявності донного клапана, що перекриває злив води в умивальнику.
|