Навушники - це індивідуальний джерело звуку, який дозволяє занурюватися у світ музики, практично не заважаючи оточуючим. Всі навушники умовно діляться на дві великі групи: для будинку і для мобільних пристроїв.
Портативні навушники
Завдяки тому, що мобільна техніка, наприклад смартфони та планшети, сьогодні використовується повсюдно, портативні навушники стають все більш затребуваними, і їх асортимент постійно розширюється.
Навушники для портативних пристроїв повинні бути легкими і надійно кріпитися на голові. Тому при виборі рекомендується звертати увагу на накладні моделі, які притискаються до вух з боків, і навушники, які вставляються у вушний канал. Останні мають два різновиди - вкладиші і вставні навушники. Цінителі якісного звучання іноді вибирають більш масивні моніторні навушники, які забезпечують хорошу звукоізоляцію і зручну посадку на голові за рахунок м'яких накладок.
Ви зможете знайти та обрати навушники тут: HÖRLURAR.
Вставні навушники також відомі як "вакуумні", або "затички". Вони глибоко входять у вушний канал і мають м'які силіконові насадки, що дозволяє отримувати високий рівень звукоізоляції. "Затички" підходять для частого використання в метро та інших галасливих місцях.
Для боротьби з шумом в деяких моделях передбачена функція активного шумозаглушення. Вбудована електроніка вловлює зовнішні шуми і блокує їх на звуковому сигналі, який надходить до вух користувача. Такі навушники мають власне джерело живлення, так що час від часу їх необхідно заряджати або міняти батарейки.
Навушники-вкладиші, або "таблетки", рекомендуються тим, хто відчуває дискомфорт від тиску силіконових насадок на вушний канал. Такі моделі відрізняються низькою ціною. При відсутності високих вимог до якості звуку і звукоізоляції, прості навушники-вкладиші є оптимальним варіантом.
Деякі користувачі при виборі портативних навушників віддають перевагу накладним навушникам, оскільки вважають їх найбільш комфортним рішенням. Завдяки порівняно великим розмірам вони забезпечують якісне звучання в області низьких частот, що є недосяжним для багатьох навушників-вкладишів. Для поїздок підходять моделі накладних навушників зі складною конструкцією. У складеному вигляді вони досить компактні.
При частому застосуванні навушників разом з телефоном або смартфоном варто звертати увагу на моделі, обладнані вбудованим мікрофоном. Його можна використовувати для розмов по телефону, що перетворює навушники в телефонну гарнітуру.
При наявності смартфона з функцією Bluetooth можна звернути увагу на бездротові Bluetooth-гарнітури, які позбавляють від проводів і дарують додаткову свободу руху. Див. Розділ "Bluetooth-гарнітури".
Любителям високоякісного звуку варто звернути увагу на моделі, в яких застосовуються арматурні випромінювачі. Часто в одному навушнику використовується не один, а кілька випромінювачів для різних частотних діапазонів (як у великих колонках), що дозволяє передавати звук з мінімальними спотвореннями. Для отримання повноцінного звучання потрібен відповідний джерело - мобільний телефон з якісним аудіотрактом або портативний плеєр рівня Hi-Fi. Іноді гідного звучання можна досягти за допомогою додаткового портативного підсилювача для навушників.
Навушники для дому
При виборі навушників для дому можна не турбуватися про їх розміри та мобільності, однак варто подбати про комфортність носіння. Для стаціонарного використання оптимальні моніторні навушники. Вони мають широке наголов'я і м'які накладки, які повністю охоплюють вуха. Правильно підібрані навушники дозволяють слухати музику протягом декількох годин. Завдяки великим чашкам навушники моніторного типу здатні відтворювати весь діапазон чутних частот, якісно передаючи як звучання тарілок, так і бій барабанів.
Тим, хто користується навушниками при перегляді телевізора або багато рухається, не знімаючи навушників, підходять моделі з довгим кабелем (3-5 метрів), а також бездротові навушники.
Для роботи за комп'ютером і для ігор можна порекомендувати як накладні, так і моніторні навушники. Якщо ви плануєте спілкуватися по скайпу або використовувати голосовий чат в іграх, то варто звернути увагу на комп'ютерні гарнітури.
Навушники для меломанів
Цінителі якісного звучання серед навушників можуть знайти моделі, які за якістю звучання наближаються до акустичних систем Hi-Fi-класу. Коштують такі навушники недешево, але, але все ж менше, ніж стаціонарна акустика близького за звучанням класу.
Навушники діляться на закриті та відкриті. Закриті навушники володіють хорошою звукоізоляцією, і зовні звук практично не чутно. Навушники відкритого типу, навпаки, практично позбавлені звукоізоляції, і звук можуть чути люди, що знаходяться поблизу. Відкриті навушники відрізняються широкою звуковою сценою. Це означає, що у слухача не виникає відчуття, що звук відтворюється всередині голови, що часто відбувається з навушниками закритого типу.
Для шанувальників висококласного звуку можна порекомендувати відкриті навушники моніторного типу з великим розміром звукоізлучающих діафрагми. Звичайно, перед купівлею дорогих навушників бажано їх послухати, оскільки підбір звуку - справа індивідуальна.
Також потрібно відзначити, що для повного розкриття потенціалу аудіофільських навушників, необхідно використовувати спеціалізований підсилювач для навушників.
|