Перш, ніж відправитися на пошуки дверей, задайте собі три прості питання:
Для чого Вам потрібна двері, яку функцію вона буде виконувати у Вашому домі?
Як довго повинна буде служити Вам обрана двері?
Яку суму грошових коштів Ви готові закласти на покупку і установку дверей?
Щоб Ви змогли відповісти собі на задані питання аргументовано, Вам на допомогу наводимо деякі свої роздуми на дану тему.
Отже, яку основну функцію, по-вашому, виконує двері? На мій погляд - звукоізоляційну.
Кращою звукоізоляцією володіють двері, чиє внутрішньо простір не відгукується луною на ваше постукування. А заповнення внутрішнього простору дверей у свою чергу буває різним:
Можна скористатись дверьми на заказ в киеве. Двері роблять за вашими потребами, головне що швидко, якісно і дешево.
Стільникове заповнення. Його перевага в тому, що дверне полотно досить легке, але при цьому стільникове заповнення забезпечує жорсткість полотна і збереження його правильних геометричних обрисів в процесі експлуатації. У хорошому виконанні забезпечують звукоізоляцію порядку 24 Дб. (але тут вже дивіться технічні характеристики конкретної двері і параметри заявлені виробником)
Заповнення екструдованим трубчастим ДСП. Такі двері важче. Отже, буде не зайвим при установці обумовити з майстром врізку додаткової петлі (стандартно двері кріпляться на двох петлях). Звукоізоляція таких дверей порядку 30 Дб, але знову ж дивіться характеристики заявлені виробником конкретних дверей.
Є ще двері з масиву, але це взагалі окрема пісня. На мій погляд, дійсно хороший масив коштує досить дорого в силу того, що вимагає дуже ретельної обробки та дотримання маси умов (рівень вологості, температурний режим хоча б), і, що важливо - умов подальшої експлуатації. Навіть якщо виробник з трепетом поставився до матеріалу і не знехтував ні однією вимогою в процесі його обробки, навряд чи Ви, в силу централізованого опалення в квартирі, зможете створити ідеальні умови для дверцят з масиву. Двері з масиву більш схильні до зовнішніх впливів (волога, температурні перепади), а це може призвести до деформації дверного полотна (двері можуть «вигнути», вона може розсохтися і т.п.). Як наслідок, нещільне прилягання до дверної коробки і порушення звукоізоляції, ну, і зовнішній вигляд потерпить зміни.
До речі, про дверній коробці. До вибору слід поставитися не менше уважно. Якщо вона буде з ущільнювачем - прекрасно! Це додатковий плюс на адресу звукоізоляції.
Зараз дуже багато красивих засклених дверей. Ось тут увагу. Наявність скла апріорі знижує звукоізоляційні якості двері. Якщо вже дуже Вам подобається двері зі склом, але звукоізоляцією жертвувати не хочеться, віддайте перевагу двері з невеликою вставкою з товстого скла. Деякі засклені красуні можуть володіти характерним деренчанням цього самого скла. Зверніть і на це свою увагу, щоб уникнути неприємного звукового супроводу на період планованого терміну служби дверей.
Зі звукоізоляцією, сподіваюся, більш-менш розібралися.
Тепер про передбачуваний термін служби. Визначтеся, як часто Ви плануєте міняти двері і, виходячи з цього, виберіть допустимі матеріали, з яких може бути виготовлена двері Вашої мрії. Взявши за основу матеріал, умовно розділимо всі двері на дві групи: двері з дерева (масив) та двері з штучних матеріалів.
Двері з масиву. Часте оману: двері з масиву - це найкраще серед дверей. Так, вони прекрасні, якщо виготовлені з дерева твердих порід. Естетичні, міцні, добротні. Коли ми уявляємо собі двері з масиву, наша уява відносить нас до царських покоїв, багатим шедеврами червонодеревників. Але поверніться у реальність! Такі двері робляться на замовлення, вони - ексклюзивні, їх зразки Ви навряд чи побачите на ринках і в рядових магазинах, технології вимагають від них тривалого процесу обробки, а це час і гроші. Але якщо Ви без масиву не мислите своїх апартаментів, то наступна інформація може стати в нагоді. Дуб і бук дуже вимогливі до сушіння і при порушенні технології в процесі обробки, може деформуватися і розтріскуватися в процесі подальшої експлуатації. На відміну від них, більш стійкі до розтріскування і деформації ясен і горіх.
Поза конкуренцією двері з цінних порід, що відносяться до «червоному дереву». Вони стійкі до зміни вологи і перепадів температури. Хочете залишити двері у спадок правнукам - вибирайте «червоне дерево»!
Дверей зі штучних матеріалів громаддя. Завдяки сучасним технологіям виробництва, вони більш стабільні в плані збереження своїх геометричних обрисів, в порівнянні з масивом. Важливий момент - ціна цих дверей нижче, в порівнянні з тим же масивом, за рахунок меншої вартості матеріалів, способу і строків виготовлення. Спробуємо розібратися в їх різноманітності.
Спочатку розберемося у внутрішньому розмаїтті.
Двері з деревно-стружкової плити середньої щільності (МДФ). Фахівці схильні віддавати цим дверям першість за характеристиками вологостійкості, стійкості до механічних пошкоджень і до грибка. До речі, цей матеріал вважається найбільш екологічно чистим, ніж ДСП, оскільки в якості сполучного речовини складових його компонентів використовуються натуральні смоли. А ось в ДСП в якості сполучного елемента використовують синтетичні смоли, чиї пари мають властивість вивільнятися в атмосферу. Двері з ДСП важчі.
Тепер про зовнішньому покритті.
Ламіновані двері. Не будемо заглиблюватися в процес їх виготовлення, відзначимо лише, що представляють вони з себе полотно, вкрите плівкою або пластиком. Плівка буває на паперовій основі, відповідно така двері боїться вологи. Ще вони можуть змінювати колір під дією ультрафіолетових променів. З плюсів - такі двері мають невисоку ціну. Також плівка буває стекловолоконной. Вона дорожча, в порівнянні з паперовою. Такі двері міцні, володіють підвищеною стійкістю до зовнішніх впливів. У них щільна, гладка, глянцева поверхня.
Двері із ПВХ (матеріал - спінений пластик або полівінілхлорид). Вони легкі, міцні, вологостійкі, мають гарні звукоізоляційні й теплоізоляційні властивості. За ними легко доглядати. Їх можна оформити самим різним способом відповідно до дизайнерської задумкою і Вашими побажаннями (їх фарбують, наносять різні принти).
Шпоновані двері. Розрізняють шпон натуральний (найтонші листи натуральної деревини твердих порід) і реконструйований (він теж виготовляється з деревини, але м'яких порід, частіше - тополі). Плюси натурального шпону: у порівнянні з реконструйованим більш твердий шар стійкий до пошкоджень. Мінуси - нерівномірність кольору, тон різних ділянок двері може бути неоднаковий, а якщо Ви ставите п'ять дверей, то нерівномірність тону може «кидатися в очі». У реконструйованого шпону все навпаки - він рівномірний за кольором, завдяки спеціальній обробці в процесі виготовлення, але більш трохи до пошкоджень. Лакове покриття не вирішує цієї проблеми, скоріше погіршує її - лак має властивість розтріскуватися в місці удару, або утворюється вм'ятина.
Екошпон - виробляється з волокон різних порід дерева, в які додають невелику кількість сполучної речовини. Ці двері мають гарний дизайн, що повторює текстуру натуральної деревини. Вони практичні, зносостійкі, довговічні, зберігають колір і текстуру, екологічні і безпечні.
Ми запропонували Вам короткий огляд матеріалів, з яких виготовляється основна маса міжкімнатних дверей, представлених на Російському ринку, щоб дати якийсь орієнтир в напрямку правильного вибору, потрібної Вам двері. Розглянули ці матеріали через призму звукоізоляційних властивостей готових виробів і їх довговічності.
Тепер про головне. Установка міжкімнатних дверей відбувається в останню чергу. Тобто тоді, коли завершені всі ремонтні роботи. І коли фінансовий запас відведених на ремонт засобів близький до того, щоб заспівати романси. Найчастіше, вибір дверей відбувається за принципом - у мене залишилося деяка сума грошей, які я можу витратити на цю справу. Але тут увага! Перш, ніж піти по такому шляху, оцініть свій бюджет, потім зупиніться і ще раз задайте собі два питання: яку функцію виконуватиме двері в моїй квартирі і скільки вона повинна буде мені прослужити? Вибирайте міжкімнатні двері (як, власне, і все інше в житті) не за залишковим принципом, орієнтуйтеся на власні потреби. Може бути, Ви виберете двері, кращу в пропонованому класі міжкімнатних дверей, а може бути, в разі нестачі коштів, поживете місяць зі старою дверима або взагалі по печерного принципом J? Вирішувати вам. Але зважене рішення окупиться сторицею, будьте певні!
І ще: яку двері Ви не обрали б, віддайте перевагу професійну установку. Якщо, зрозуміло, Ви не з тих, хто сам ставить собі зубні пломби, робить стрижки і взагалі рідкісний умілець ... З установкою дверей теж не все так просто. У нашій практиці бували цікаві випадки, коли нашим майстрам доводилося ставити двері в квартирах у людей, які, як з'ясовувалося пізніше, самі заробляють тим, що ставлять двері ... іншим. У своїх квартирах не довіряють собі такі відповідальні моменти - волали до нас.
Звертайтесь до професіоналів, щоб не було прикро за куплені гарні двері!
|