Що б вибрати компресор для певного пневмоінструменту або певних робіт, необхідно знати технічні характеристики компресора, до яких відносяться: максимальний тиск компресора; і продуктивність компресора. Природно, вони повинні бути не нижче, ніж у інструменту, який буде до нього підключатися.
Найпопулярнішими компресорами для побутового використання є компресори потужністю 1,5 кВт. Тут слід вказати, що іноді самі продавці компресорів по не знанню або навмисно не правильно інформують покупця з приводу його потужності. Якщо на компресорі вказано 1,5 HP, це означає, що його потужність 1,5 к.с. (Кінських сил) або 1.1кВт. А ось 2HP відповідає 1,5 кВт.
З тиском, виробленим компресором, все просто. Практично всі вони створюють 8 BAR і лише деякі моделі - 10 BAR. Але слід знати, що це зазначено максимальний тиск, що створюється компресором в ресивері. Реальне ж робочий тиск є в межах 6 BAR для восьми барного і 8 BAR для десяти барного компресорів. Це пов'язано з принципом роботи компресора, а вірніше з роботою реле тиску компресора. Але, як правило, у пневматичного інструменту (пневмодрилі, пневмошліфмашіни, пневмогайковерти та ін) робочий тиск 6 BAR, а у фарборозпилювачів, в середньому 2 - 3 BAR.
Обрати та придбати компресор можна тут: компрессор цена
Ось з продуктивністю, трохи складніше. Мало знати витрата стисненого повітря Вашого пневмоінструменту і продуктивність пропонованого Вам компресора. Існують такі поняття, як продуктивність на вході (вказується в технічних даних компресора) і продуктивність на виході. Останню, Вам необхідно визначити, якщо продавець цього не знає. Для її визначення нам потрібні деякі дані. А саме:
Різниця між вхідний продуктивністю і вихідний, для поршневого компресора потужністю 1,5 кВт, складає, приблизно 1,7. Знаючи цю різницю, вираховуємо: якщо вхідні продуктивність компресора, наприклад, 240 л, хв, вихідна буде приблизно дорівнює (240: 1,7) ≈ 140 л, хв.
Коефіцієнт використання (Кі) інструменту. Будь пневмоінструмент працює не постійно. Наприклад, при фарбуванні фарборозпилювачем, існують перерви в роботі (підготовка нової поверхні до фарбування, переходи, наповнення бачка фарбою та ін.) Загальноприйняті коефіцієнти використання пневмоінструменту можна побачити в таблиці нижче. Використовуючи дані таблиці, можна визначити, чи підходить компресор 1,5 кВт до фарборозпилювача з технологією розпилення HVLP.
Витрата стисненого повітря такого фарборозпилювача становить не менше 350 л / хв. З урахуванням Кі, необхідний компресор з вихідний продуктивністю рівний (350 х 0,65), як мінімум 230 л / хв. У нашому випадку, компресор з продуктивністю 140 л / хв не підійде. Фарбувати можна, але це буде не якісна фарбування і до того ж Ви будете перевантажувати компресор, а це загрожує неприємними наслідками, простіше кажучи - його швидкої поломкою. Для компресора потужністю 1,5 кВт підійде фарборозпилювач з конвенційної технологією розпилювання, які на багато менше витрачають стиснене повітря.
Якщо Ви збираєтеся фарбувати автомобіль, або займатися фарбувальними роботами постійно, а також використовувати пневмоінструмент з великою витратою повітря при високому тиску (пневмогайковерт, пневмодрель і т.д.) є сенс купити компресор потужністю 2,2 кВт. Як правило, продуктивність таких компресорів на вході становить 320 л, хв, а різниця між вхідний і вихідний, становить 1,3. (320: 1,3 ≈ 230). Компресор з вихідний продуктивністю 230 л, хв в побутових умовах забезпечить, практично будь пневмоінструмент.
І ще важливий момент. Якщо вибирати між коаксіальним V-подібним компресором і компресором з ремінною передачею, перевага все ж таки краще віддати останньому. Він дорожчий, але має ресурс більший і більш надійний. Крім того, з коаксіальним V-подібним компресором при низькій температурі навколишнього повітря і зниженій напрузі електромережі, виникають проблеми при включенні.
|