Колись громіздкі і не пропускають достатньо світла, а сьогодні витончені і незвичайні, але в той же час надійно захищають ваш будинок від проникнення зловмисників, ковані решітки на вікна стали незамінними, коли мова заходить про безпеку приватного домоволодіння або житлової квартири.
За способом кріплення до віконного отвору решітки на вікна можуть бути:
стаціонарні;
знімні;
орні;
розсувні;
Перш ніж визначитися з вибором віконної решітки слід проконсультуватися з фахівцем.
Обрати та придбати грати на выкна можна тут: вот.
Чудова якість, великий вибір та доступні ціни.
Найчастіше на вікнах житлових будинків можна помітити стаціонарні грати, що зумовлено їх надійністю. Але у таких решіток є й недолік - у випадку пожежі евакуація через вікно стає неможливою, тому фахівці рекомендують хоча б на одне вікно встановити орні, розсувні або знімну віконну решітку.
Знімна решітка зовні практично не відрізняється від стаціонарної. Вона кріпиться до стіни за допомогою спеціальних болтів, в разі потреби їх можна розгвинтити, але це займе певний час.
Орні решітки на вікна складаються з віконниць (однієї або двох) і замку (навісного або врізного). Такі решітки досить міцні і надійні, при необхідності відкрити замок на решітці можна протягом хвилини.
З точки зору безпеки розсувні віконні решітки значно поступаються іншим і практично не встановлюються в житлових приміщеннях.
Незалежно від типу, віконні решітки можуть мати різне призначення і виконувати різні функції, їх можна розділити на:
декоративні;
декоративно-охоронні;
охоронні.
Декоративні решітки відповідають своїй назві і тільки візуально перепиняють доступ до вікон. Ширина між прутами декоративних решіток може бути досить широкою, вони не стійкі до зломів.
Декоративно-охоронні решітки на вікна надійніші, але також не здатні захистити від проникнення зловмисників. Матеріал для виготовлення таких решіток - метал середнього перетину, під час монтажу вони закриваються зовнішніми лиштвами.
Якщо ваша мета - захистити, а не тільки прикрасити свій будинок, варто звернути увагу на охоронні віконні решітки. Для того щоб відкрити таку решітку, зловмисникові знадобиться деякий час на роботу електроінструментами, що обов'язково приверне увагу оточуючих.
По методу виготовлення віконні решітки можуть бути:
ковані;
зварні;
комбіновані.
Ковані решітки відрізняються надійністю і високою вартістю, зварні решітки не так надійні, але їх ціна значно нижча. Саме тому оптимальний варіант - використання комбінованих віконних решіток, де художні елементи виготовляються за допомогою холодної або гарячої ковки, а готова конструкція збирається за допомогою зварювання.
Квадрат і пруток - металеві заготовки, які використовують для виготовлення кованих решіток, у зварних решітках використовується металева смуга.
Розрізняють два способи кріплення віконних решіток, кожен з яких використовують залежно від того споруджено будинок з цегли та бетону або має дерев'яні перекриття.
У першому випадку у віконному отворі висвердлюють віконні отвори завглибшки до 12 мм і діаметром 15 мм, в які забиваються заставні штирі. До їх виступаючої частини і приварюється віконна решітка.
У будинках з дерев'яного бруса віконні решітки кріпляться «внахлест». Через всю стіну висвердлюють наскрізні отвори під болти, на яких тримається решітка.
Якщо говорити про дизайн віконних решіток, то на сьогоднішній день, замовнику може бути представлено безліч різних варіантів. Також досить часто ковані віконні решітки виготовляються за індивідуальними ескізами, що дозволяє отримати унікальний виріб.
|