Ще років 20 тому виробники колясок не змогли порадувати споживачів великим асортиментом. Зате сьогодні кожен магазин дитячих товарів може здивувати недосвідченого покупця найширшим модельним рядом цього засобу пересування немовлят. При цьому ціновий діапазон коливається від 5 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а то і більше. Якими ж бувають дитячі коляски, і чим вони відрізняються один від одного?
Замовляйте коляски на сайті: avva.ua/catalog/koljaski. Широкий вибір якісних колясок за низькими цінами.
КОЛЯСКА-ЛЮЛЬКА
Ідеальний варіант для новонародженого малюка. Просторий короб з жорстким дном, надійно фіксується на міцній рамі з «всепроходімості» колесами. Такі колясок забезпечуються відмінними амортизаторами, що забезпечують м'якість ходу в будь-якій ситуації. Навіть при пересуванні по бездоріжжю малюк буде в безпеці і комфорті.
Як правило, на додаток до самої візку серед інших аксесуарів йде теплий хутряний конверт. Можна не сумніватися, що під час зимових прогулянок малюкові буде тепло і затишно в такому «додатку», і місця в колисці буде цілком достатньо.
Однак вашій дитині буде зручно в такому візочку лише до тих пір, поки він не почне сидіти. З тих пір, як він навчиться тримати спинку вертикально, необхідність лежати буде його обурювати. А значить, вже через 5-7 місяців вам доведеться підбирати новий транспорт.
Крім того, громіздка і важка коляска-люлька навряд чи підійде тим, хто живе на верхніх поверхах. У більшість ліфтів вона просто не поміщається, а вага для «ручного підйому» занадто серйозний (15-20 кг). Мабуть, це найсерйозніші недоліки даного типу колясок.
КОЛЯСКА ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК
Той самий варіант, який змінює люльку. Найрізноманітнішої буває форма, яку може мати така дитяча коляска: тростину, книжка ... В будь-якому випадку, всі моделі прогулянкових колясок здатні складатися. Як правило, вони мають досить невелику вагу, що знижує прохідність, але полегшує перенесення при необхідності. Така коляска легко поміщається і в громадський транспорт, і в багажник автомобіля.
Прогулянкові коляски оснащуються кріслом, яке може змінювати кут нахилу спинки (на випадок, якщо малюк заснув під час прогулянки). У деяких сучасних моделей крісло легко знімається з рами і закріплюється на сидінні автомобіля, щоб забезпечити безпечне перевезення малюка відповідно до Правил. Однак новонародженого в таку коляску поміщати не можна: його спинці потрібна жорстка горизонтальна опора. Тому прогулянкові коляски рекомендуються дітям від 6 місяців до 3 років.
УНІВЕРСАЛЬНА КОЛЯСКА-трансформер
Така коляска поєднує в собі обидва попередні види: люльку і прогулянкове крісло. Деякі моделі, як, наприклад, польська коляска Reindeer Style 2 в 1, включає в себе надійну і комфортну люльку з дерев'яним дном і прогулянковий блок, ідеальний для старших діток. Люлька легко знімається з рами і має ремені для ручного перенесення, а сама рама компактно складається, забезпечуючи можливість перевозити коляску в автомобілі.
Проте, коляска 2 в 1 не може замінити собою повноцінне автокрісло, вимоги до якого чітко визначені в усьому світі. Тому, якщо ви плануєте часто возити дитину в машині, вам варто вибрати комплексний варіант. Приклад такої комплектації - польська коляска Reindeer Style 3 в 1. Вона включає в себе надійну і комфортну люльку, прогулянковий блок і відповідне стандартам автокрісло категорії 0 +. (До речі, саме поляки першими придумали коляску-трансформер і освоїли їх виробництво.)
Для тих, хто планує купити дитячу коляску один раз і більше не повертатися до цієї теми, універсальна модель-трансформер в комплектації 3 в 1 є оптимальним варіантом. Однак при виборі слід оцінити габарити коляски. Деякі моделі настільки великі, що не тільки в ліфт, а й в салон автомобіля вміщаються насилу. Інші ж, навпаки, мають настільки скромну за розмірами люльку, що вже 4-5 місячному малюку в теплій зимовому одязі в ній буде тісно.
|