Оплата товарів і послуг через інтернет завжди викликає підозру. Використання готівки здається більш прийнятним: ви зазвичай маєте можливість бачити те, за що їх платите, та й сам продавець завжди недалеко. Але, тим не менш, онлайнові розрахунки також мають масу переваг.
По-перше, такий спосіб оплати дуже швидкий - немає необхідності відраховувати і перераховувати необхідну суму ні покупцеві, ні торговцю. До того ж, гроші з одного рахунку на інший переводяться практично миттєво. По-друге, мати до своїх заощаджень електронний доступ зручно - можна швидко отримати дані по всіх своїх операціях за великий проміжок часу, побачити залишок і поточні заборгованості. І по-третє, здійснення покупок через інтернет - це дуже безпечний спосіб розрахунку, куди більш надійний, ніж оффлайновая оплата. Якщо дотримуватися належні запобіжні заходи, природно.
Однак саме остання перевага зупиняє казахстанців від активного використання онлайн-послуг. Згідно дослідженню, проведеному MasterCard в 2012 році, більшість жителів Казахстану вважають пластикову карту можливістю доступу до банківського рахунку і з цієї причини побоюються використовувати її для покупок в інтернеті. Однак при цьому ринок електронної комерції Казахстану має дуже великий потенціал розвитку. За даними дослідження J'son & Partners Consulting, в 2013 році його обсяг склав $ 1,5 млрд. Щорічний темп зростання - 25%. На думку ж голови Національного інфо-комунікаційного холдингу «Зерде» Мірболата Аюпова, до кінця цього року ринок онлайн-послуг сягне позначки в $ 3,6 млрд. При цьому експерт також зазначив, що покупки в інтернеті здійснює лише 11% населення, що дуже мало . Тому розуміння того, як убезпечити свій електронний рахунок, може істотно підвищити привабливість онлайнової торгівлі. До того ж, багато заходів по забезпеченню безпеки не так вже й складні і не вимагають глибоких знань для застосування.
Також, якщо вам буде цікаво, рекомендую слежение за файлами по маске.
Способи безпечних розрахунків в Інтернеті
1. Забезпечення збереження реквізитів оплати. Найпростіший спосіб отримати доступ до коштів на пластиковій картці або електронному гаманці - дізнатися дані для здійснення оплати. Зазвичай вони складаються з двох частин - логіна і пароля для входу і ключа для підтвердження угоди. Небезпека представляє отримання доступу навіть до одного пункту цього списку. Знання платіжного ключа дозволяє підібрати в'язку логін-пароль, а можливість авторизуватися допоможе зловмисникові отримати достатньо відомостей про власника, щоб здійснити фішингову атаку. Тому ні в якому разі не можна нікому повідомляти свої реквізити оплати, у тому числі родичам і людям, представляющимся співробітниками банку або електронної платіжної системи. Якщо дані для доступу знаходяться в роздрукованому вигляді будинку, то вони не повинні залишати його меж і зберігатися разом з іншими заощадженнями в надійному місці. У текстовому файлі на комп'ютері реквізити залишати не рекомендується. Але якщо є така необхідність, то краще всього зберегти їх в документі під нейтральним ім'ям на флешці, яка більше ні для чого не використовується.
2. Використання двоетапної аутентифікації. Ця функція дозволяє серйозно посилити захист своїх грошей. Суть методу полягає в тому, що для входу в систему управління коштами і їх використання необхідно ввести додатковий код, що приходить у вигляді SMS на прив'язаний до рахунку телефон. Без доступу до апарату зламати такий гаманець або карту буде дуже проблематично і витратно, так що хакери будуть намагатися отримати доступ до такого аккаунту лише в тому випадку, якщо будуть впевнені, що там гарантовано зберігається дуже велика сума грошей.
3. Антивірусний захист. Наступний рубіж оборони своїх заощаджень в інтернеті - використання надійних антивірусів. Бажано купувати платну версію продукту, а не качати зламаний варіант з піратських сайтів. Також програму і її бази даних необхідно постійно оновлювати до актуальних версій. Не зайвим буде нагадати, що навіть з працюючим антивірусом не варто відвідувати сумнівні сайти і запускати на комп'ютері файли невідомого призначення.
4. Ігнорування фішингових атак. Фішинг - це розсилка підроблених повідомлень (зазвичай від імені адміністратора або співробітника фінансової установи) з шкідливими посиланнями. Вони ведуть на сайт, на перший погляд нічим не відрізняється від офіційного, проте використовує скрипт, який переправляє хакеру всі дані, що вводяться користувачем у форму авторизації. Які потім використовуються для злому акаунтів і розкрадання коштів. Визначити фішинговий сайт не складно. По-перше, він може мати деякі помилки у верстці і дизайні або ж завантажуватися довше звичайного. По-друге, його доменне ім'я завжди буде мати відмінності від оригінального. Наприклад, веб-адреса g00gle.kz з великою ймовірністю буде фішинговим, тому замість букв «оо» в ньому використовуються два нулі в розрахунку на неуважність відвідувача. Якщо ви потрапили на такий підозрілий сайт, негайно покиньте його і проведіть перевірку комп'ютера антивірусом. Однак найкраще взагалі не переходити по зовнішніх посиланнях в повідомленнях електронної пошти або соціальних мережах, особливо якщо вони потрапляють в папку «Спам».
5. Переконайтеся в достатній захищеності сайту продавця. Безпека платежу залежить не тільки від покупця, але і власника сайту, адже він точно так само може бути зламаний. Якщо інтернет-магазин невеликий, всі посилання на оплату повинні перенаправляти на офіційний сайт платіжної системи, тому звичайний веб-ресурс не може забезпечити належну безпеку. Якщо продавець запитує введення платіжних даних безпосередньо на своїй сторінці, то необхідно переконатися, що вони будуть передаватися по захищеному протоколу HTTPS з відповідним сертифікатом і не зберігаються в базі даних.
6. Використання функції протекції операції. Цей спосіб придасться вже не проти хакерів, а недобросовісних продавців. Практично всі сучасні сервіси електронного банкінгу і платіжних систем пропонують можливість захисту перекладаються грошей. Суть методу полягає в наступному: якщо перед перерахуванням коштів вибрати цю функцію, то після завершення операції вам буде згенерований код, без якого одержувач не зможе скористатися вашими грошима. Такий спосіб доведеться до речі, якщо необхідно оплатити товар до його отримання. У цьому випадку ви можете передати код протекції кур'єру, попередньо переконавшись в наявності доставленого товару і його якості. При цьому сам продавець також нічим не ризикує, тому бачить, що ви реально володієте необхідною сумою грошей і готові передати її.
|