Плавлений сир на полицях магазину часто є вельми барвисте і привабливе видовище: упаковки різних розмірів та видів, з привабливими наклейками, зовсім різні ціни на, здавалося б, один і той же вид сиру. Той же настільки відомий всім плавлений сирок Дружба різних виробників коштує по-різному. А здавалося б, рецептура відома з світських часів, і що там може відрізнятися ... Як не розгубитися в цьому різноманітті і зробити правильний вибір?
Почнемо з вивчення етикетки. Шукаємо на ній цілком очевидне найменування: сир. Чи не сирний продукт або щось інше, а саме сир. Правда не варто цим обмежуватися і варто вивчити склад продукту. Якщо там багато рослинних жирів, білка, є рапсова або пальмова олія - це аналог сиру, але не сир. Якісний плавлений сир роблять тільки з натуральних сирів з додаванням вершків, вершкового масла та сиру. Якщо все це згадано на етикетці - беріть цей сир сміливо!
Рекомендую обирати плавлений сир цього заводу: http://www.plavich.ru/about_plavuch/tehnology/ .
Відмінна якість та смак за доступною ціною.
Яку ж форму упаковки вибрати? Залежить від того, що ви збираєтеся робити з цим продуктом. Наприклад, для намазування на хліб краще брати сир в «ванночках», т.к. у нього м'яка пастообразная консистенція. Ковбасний сир, сир в скибочках легко нарізати, і він прекрасно підходить для приготування салатів і закусок. Трикутнички начебто спеціально створені для перекусу. Даєш дитині в школу такий солодкий сир - і йому досить потягнути за яскраву вузьку стрічку, розгорнути упаковку - і ось гарна можливість набратися сил перед наступним уроком.
А тепер зазирнемо всередину упаковки. Якісний свіжий плавлений сир має однорідну, пластичну консистенцію, не прилипає ні до рук, ні до зубів. У нього гладка поверхня гладка, однорідного кольору, блискуча. А коли ріжеш його або намазуєш - він не ламається і не кришиться. До речі, важливо правильно зберігати плавлений сир: загортати в фольгу або класти в пластиковий контейнер. Так він може зберігатися в холодильнику до півроку.
|