Незважаючи на велику кількість моделей насосів-дозаторів НД, їх можна поділити на два основних типи: плунжерні і діафрагмові. Плунжерні насоси-дозатори застосовуються при необхідності подачі великого обсягу дозируемого реагенту або коли потрібно створити потужний натиск дозируемой середовища (більше 40 МПа). У діафрагменних насосах-дозаторах процес виштовхування речовин з камери здійснюється вимушеними коливаннями мембрани, що є стінкою робочої камери. Саме через цю особливість будови робочої камери діафрагменні насоси частіше використовують для дозування ультрачистих реагентів або надчистої води в фармацевтичних та електронних областях промисловості.
Як же правильно вибрати насос-дозатор?
Найкраще доручити вибір насоса фахівцеві, оскільки це не так просто. Але перед цим потрібно визначитися з необхідними параметрами. По-перше, позначити головні показники: робочий тиск насоса і його продуктивність. Наступний крок - визначитися з характером робочого середовища: назва реагенту, присутність твердих частинок, температура, щільність і в'язкість. І на закінчення вибрати виконання насоса: параметр управління насосом, вибухозахист і клас захищеності корпусу. Наприклад: нам потрібен насос-дозатор для нафтогазопереробної промисловості для перекачування небезпечної рідини (нафти) з індексом точності рівним одиниці, з можливістю регулювання дозування вручну, подачею суміші 50 літрів на годину, сталевим корпусом і у вибухозахищеному виконанні. Постачальник пропонує насос-дозатор моделі НД1,0Р100 / 10К14В. Давайте подивимося, чи підійде він нам по необхідним параметрам:
НД1,0 - насос-дозатор з індексом категорії точності дозування - 1,0;
індексом Р, що вказує на наявність механізму регулювання подачі вручну на ходу і при зупиненому двигуні;
індексом, що характеризує матеріал основних деталей проточної частини: К - сталь 12Х18Н10Т ГОСТ 5632-72;
індексом 1, що вказує на відсутність сорочки обігріву або охолодження проточної частини агрегату;
індексом 4, що вказує на наявність підведення охолоджуючої, промивної або затворної рідини;
індексом, що характеризує виконання агрегату за ступенем вибухозахищеності комплектуючого електродвигуна, тобто В - електродвигун у вибухозахищеному виконанні.
Таким чином, вивчивши повністю умовні позначення моделі насоса, ми прийшли до висновку, що за своїми параметрами він підходить нам ідеально.
|