З цим питанням стикаються всі початківці веб майстра. У цій статті я спробую зрозумілою і доступною мовою викласти всі нюанси вибору хостингу. Сам я трохи намучився з цим, так як хостерів в нете багато і кожен пропонує «золоті» гори.
Основні параметри на які вам слід звернути увагу при виборі хостингу:
Вид надаваних послуг.
Ціна даних послуг.
Їх якість.
Розглянемо кожен з цих параметрів трохи детальніше.
1.Предоставляемие послуги
Особливі проблеми даний пункт викликає у тих хто зіткнувся з вибором хостингу вперше. Перерахуємо докладно основні критерії:
Рекомендую цього хостера: сервер VPS.
Тут ви самі обираєте не просто пакет, а повнний об'єм функцій під себе.
Основний критерій при виборі тарифного плану - це розмір вашого сайту. Вибирайте тариф надає місце для вашого сайту з запасом, сайт адже буде рости і наповнюватися кантентом.
Потрібно дізнатися у тих підтримки, чи будуть підтримуватися PHP, MySQL, Perl, CGI, SSI і ін. З уточненням які саме версії підтримуються. Ви повинні на чітко уявляти які можливості будуть потрібні для вашого сайту.
Зверніть увагу на спосіб закачування інформації на хостинг. Моя вам порада, відмовляйтеся від послуг хостера надає спосіб закачування файлів через web-інтерфейс, цей спосіб не зручний, він повільний. Більш кращою є закачування файлів через ftp-протокол.
Трафік. Дізнайтеся у хостера які є обмеження по трафіку як за вихідними, так і по вхідних. Порахувати розмір вихідного трафіку можна так: множимо середній розмір вашої сторінки на максимальну кількість показів на місяць. Вхідний же трафік зазвичай буває на порядок менше. Якщо ж вам скажуть що трафік необмежений, то на всякий випадок поцікавтеся, що значить «необмежений» та якою цифрою він обчислюється. Якщо трафік обмежений якимись рамками, то поцікавтеся скільки вам буде коштувати їх перевищення, може є сенс взяти відразу тариф подорожче, дешевше вийде.
Панель управління. Для інформації: панель управління це інтерфейс, через який ви будете керувати своїм хостингом (створювати поштові ящики, налаштовувати доступ до файлів, керувати доменами і ін.). Зверніть увагу на хостерів з найбільш популярними панелями управління DirectAdmin і cPanel. Довідники з ним буде легко знайти в інтернеті.
Переконайтеся в тому що можна створювати субдомени, оскільки місця швидше за все на початкових етапах у вас буде предостатньо, а кількість сайтів на хостингу буде обмежено кількістю максимальною кількістю доменів. Тому краще все-таки не вибирати хостинг без можливості створення субдоменів.
2. Ціна. Один з найголовніших нюансів платного хостингу, будьте уважні щодо витрат. Переконайтеся у відсутності прихованих платежів, щоб не стягується гроші за паркування доменів, підтримку доменів 2-го і 3-го рівня і тд. Не полінуйтеся перечитати кілька разів договір і визначте справжню суму в яку вам обійдеться хостинг. Слід зауважити, що ціна на хостинг не повинна бути дуже високою, але й понад низьку теж краще не шукати.
3. Якість послуг. Точно визначити якість послуг можна тільки скориставшись послугами хостингового провайдера. Але стоїть першим ділом звернути увагу на сайт провайдера. Там ви зможете ознайомитися з інформацією про хостера, контактні реквізити, обладнання на якому вони працюють, способи оплати, договору про надання послуг.
З контактних реквізитів як мінімум повинні бути вказані телефони, адреса офісу, поштову адресу, icq. Виходячи з адреси можна зрозуміти організація це чи приватна особа. Як правило ціни у організацій вище, але в палю чергу якість послуг часто краще ніж у приватних осіб. Правда, скрізь бувають винятки. Коштувати пам'ятати що послуга хостингу лицензируемая, тому перевірте наявність ліцензії.
Трохи слів про технічну підтримку або по-іншому саппорт (support). На жаль, її якість і професіоналізм ви зможете перевірити тільки скориставшись послугами хостера, але вам ніхто не перешкодить поставити їй пару каверзних питань і перевірити швидкість відповіді. І якщо ви отримаєте тлумачний і швидку відповідь, придивіться до даного хостеру.
Все більше і більше хостерів пропонують безкоштовний тестовий період, за який ви зможете оцінити якість надаваних послуг. Або як варіант гарантія повернення грошей на протязі певного терміну, якщо послуги даної компанії вам не підійшли по якійсь причині. Обидва ці варіанти дуже прийнятні, так як ви залишаєтеся при своїх грошах в будь-якому випадки.
Ось мабуть найбільш корисна інформація яка вам буде потрібна для настільки нелегкого вибору. Якщо вам неважко, то поділіться в коментарях вашим досвідом вибору хостера.
|