Хочеться оновити інтер'єр, поміняти обстановку, але покупка нових меблів поки не входить у ваші плани? А чому б не спробувати подарувати друге життя своїм старим, нехай трохи набридли, але таким зручним і якісним речам? Найбільш ефективний спосіб оновлення зовнішнього вигляду меблів - її фарбування.
Фарбування меблів з дерева і ДСП своїми руками не надто складний процес, і впоратися з нею може навіть людина, що не володіє великим досвідом. Головне - дотримуватися певних правил, проявити трохи фантазії, акуратності і терпіння, і результат неодмінно вас порадує.
1 етап. Вибираємо фарбу для дерев'яних меблів і меблів з ДСП
Перед тим, як приступити до фарбування, необхідно вибрати вид фарби. Часто власники дерев'яних виробів хочуть не приховати, а підкреслити структуру матеріалу. У цьому випадку доречно підібрати прозоре або напівпрозоре покриття, наприклад, лак, оліфу або спеціальну глазур для дерева.
Для більш щільної забарвлення підійдуть акрилові, поліуретанові, латексні фарби, емалеві фарби, фарби на масляній або водній основі. Вироби з ДСП краще фарбувати масляними, алкідними або акриловими фарбами.
На сьогоднішній день найпопулярнішою фарбою для робіт по дереву стала водно-дисперсійна акрилова фарба, що володіє рядом переваг. Її легко наносити, вона нетоксична, безпечна і швидко сохне. Акрилову фарбу без побоювання можна використовувати навіть для фарбування дитячих меблів.
2 етап. Готуємо матеріали та інструменти
Для початку слід підібрати необхідні матеріали та інструменти. Для роботи можуть знадобитися:
Або можна піти простішим шляхом без ризику нашкодити меблям і замовити покраску меблів тут: http://privatmebel.ru/pokraska-mebeli.html. Швидко та дешево.
викрутки;
скотч малярський;
наждачний папір;
шпаклівка;
грунтовка під фарбу;
фарба;
лак;
шпатель для нанесення шпаклівки;
лоток;
пензлика або валики для грунту;
пензлика, краскопульт або валики для фарби;
рукавички;
респіратор;
захисні окуляри.
3 етап. Готуємо поверхню до фарбування
Для якісного фарбування меблів її потрібно попередньо підготувати. В першу чергу, слід розібрати меблі на окремі деталі - дверцята, полки, ящики. Для цього знадобляться різні викрутки. Обов'язково треба зняти всю фурнітуру або, на крайній випадок, обклеїти її малярським скотчем. Так само варто вчинити і зі скляними елементами.
Поверхня дерев'яних виробів перед фарбуванням необхідно очистити. Полірування або фарбу слід прибрати, використовуючи спеціальні склади і наждачний папір. Обробка наждачкою також допоможе новій фарбі триматися довше. Різні покриття можуть бути і у виробів з ДСП, наприклад, фарба, лак, шпон, плівка або ламінат. Шліфуючи ДСП, потрібно бути обережним, щоб не пошкодити поверхню.
Після такої обробки пил з виробу необхідно видалити. А щоб її частки не забилися назад, поверхня треба обмітати НЕ ганчіркою, а широким пензлем. Для цієї ж мети можна скористатися пилососом або липкою стрічкою. Також оброблені деталі можна протерти спочатку трохи вологою, добре викрутіть, а потім сухою тканиною. Гладку поверхню з ДСП перед фарбуванням досить просто вимити, а після просушування обробити знежирюючим засобом.
Далі підготовлену поверхню слід зашпаклювати, щоб позбавити її від невеликих дефектів - відколів або подряпин. Якщо такої необхідності немає, без цієї операції можна і обійтися.
Як тільки шпаклівка гарненько висохне, на поверхню треба тонким шаром нанести ґрунтовку в один або кілька шарів. Під акрилову фарбу підійде акрилова грунтовка.
Зазвичай грунтовка сохне швидко, але все ж бажано не поспішати з фарбуванням і почекати хоча б добу. В цьому випадку вироби будуть більш стійкими до механічних пошкоджень.
Завдяки цій процедурі, фарба не піддається впливу з боку деревини, до того ж вона не вбирається в оброблюваний матеріал, тому і витрата її буде менше.
4 етап. Фарбування дерев'яних меблів і меблів з ДСП
Після того, як грунтовка повністю висохне, можна приступити безпосередньо до фарбування. Для дерев'яних меблів використовуються різні інструменти, в тому числі і кисті, а ось для виробів з ДСП краще фарбопульти, що дозволяють обійтися без патьоків.
Для невеликих деталей можна з успіхом використовувати і аерозолі з фарбою. Якщо поверхні рівні і довгі, фарбувати їх зручно за допомогою валика, маленькі деталі, краї і кути краще фарбувати невеликий пензликом.
Необхідно враховувати, що наносити фарбу потрібно в одному напрямку. При цьому дерево слід фарбувати вздовж волокон. Черговим шаром фарби поверхню можна покривати тільки після того, як повністю висох попередній.
Меблі з дерева досить покрити одним шаром фарби. А ось для меблів з ДСП частіше потрібно кілька повторів даної процедури.
Іноді при фарбуванні утворюються бульбашки повітря. Їх потрібно ретельно відшліфувати і ще раз нанести фарбу.
При бажанні пофарбоване і повністю висохлий виріб можна покрити герметиком або лаком, це допоможе захистити поверхні від подряпин. Після того, як всі деталі висохнуть, можна приступати до складання меблів.
|