Для початку нагадаємо, через що людина починає клювати носом за кермом. Перш за все через банальну втоми. Занадто довгий нервову напругу, що вимагається для управління авто, може «зрубати» кого завгодно. Монотонна дорога, яка не потребує активного рулювання, відсутність різноманітності в навколишньому пейзажі можуть викликати расфокусировке уваги і сонливість. Вночі більшість з нас звикло спати. І організму плювати, що ти сидиш за кермом. Він звик у цей час дрихнути. І ти починаєш клювати носом. Ситний обід, до речі, теж розташовує до сну. А якщо ти при цьому сидиш у зручному кріслі автомобіля - тим більше.
Дія цих факторів посилюватися в так звані періоди занепаду фізіологічної активності. Це властиво будь-якій людському організму. Хто навчався у ВУЗі, напевно пам'ятає як, часом, вдень під час лекції раптом накочувало дике бажання поспати. У різних людей цей момент настає в інтервалі 13-16 годин дня. Крім денного періоду необоримой сонливості, аналогічний стан може спостерігатися ввечері в 20-22 години, вранці в 9-10 годин і вночі в 2-4 години. Це найнебезпечніші періоди для водіння.
Так що найпростіший рада, як уникнути сну за кермом - виїжджати на дорогу виспавшимся, не їздити вночі і не об'їдатися при цьому. Категорична заборона на вживання водієм ліків з седативним ефектом і алкоголю і згадувати не варто. Це - само собою.
Найцікавіші факти та новини з світу автомобілів ви знайдете тут: auto.ironhorse.ru.
Зокрема про новий позашляховик VW Touareg II.
Сон - кращі ліки
Але що ж робити, якщо ми вже в дорозі і сон починає «накривати»? Знову ж кращий рада в цьому випадку: зупиніться в першому ж підходящому місці і поспіть хоча б хвилин 15-20. Отриманого після цього заряду бадьорості вистачить, як мінімум, на 2-3 години рулювання.
Ця музика буде вічною
Але трапляються ситуації, коли зупиниться немає ніякої можливості. В цьому випадку в хід йдуть різноманітні способи підбадьорити самого себе. По-перше - музика. Тужливі і релаксирующие мелодії нам не підходять. Потрібно включити щось порітмічней да пободрее. Але й надто енергійними композиціями не варто захоплюватися. Вони поволі провокують на агресивне водіння. Що на тлі загального стомлення ні до чого доброго не приведе. Якщо прослуховування музики не допомагає - починайте підспівувати. Наявність музичного слуху і голосу не потрібно. Головне тут - репетувати якомога голосніше. Від цього починають краще працювати легені, в кров надходить зайвий кисень - мозок збадьорюється.
Фізкульт - ура!
Коли їдеш не один, цей спосіб не застосуєш. Як тут співати, якщо, наприклад, ззаду спить дитина ... В цьому випадку можна домагатися аналогічного ефекту - зміни фізичного стану організму іншими способами. Можна, наприклад виконувати деякі фізичні вправи - в статиці напружувати і розслабляти групи м'язів. Тих, які не беруть участь в управлінні машиною, звичайно. Деяким допомагає обертання головою. Від цього поліпшується кровотік до мозку. Хтось віддає перевагу бризкати собі в обличчя водою або вмиватися. Комусь допомагає розтирання вух. Крім того, корисно буває зробити похолоднее повітря в салоні - прохолода бадьорить.
Чай або кава?
Внушительная частка способів побороти сон пов'язана з вживанням тієї чи іншої їжі або напоїв. Першим номером у списку таких йде кави. Однак ковток цього напою з заздалегідь припасеного термоса пробуджує далеко не всіх і далеко не завжди. На багатьох людей кави взагалі ніяк не діє. Зате деяким допомагає зелений чай. Причому не з «пакетиків», а загодя заварений развесной. Тільки треба заздалегідь методом проб підібрати саме той його сорт, який діє на тебе стимулюючий.
«Семки» - наше все!
Серед харчових «протівозасипателей» можна назвати зерна того ж кави. Їх потихеньку гризуть, поставляючи організму натуральний кофеїн. Не гіршим ефектом володіють звичайні насіннячка. Хрустіти ними можна нескінченно і заснути при цьому точно не вийде. Але є у них один мінус: лушпиння потім буде покривати весь салон машини.
Замість насіння можна гризти якісь горішки або сухарики. Але ними відносно швидко наїдаєшся. Та й спрагу вони зазвичай викликають. Ще один варіант - кислі льодяники. «Термоядерна»
кислота в роті відволікає мозок від планів поспати. Так що про шоколадки краще забути. Можна також перекусити якимись фруктами. Переважно, знову ж таки, кислого смаку. Деякі водії радять час від часу класти під язик часточку лимона.
баночна енергія
Не можна також обійти увагою різноманітні напої-енергетики. Найчастіше їх тонізуючий ефект заснований на присутності в їх складі кофеїну, екстракту гуарани, таурину, а також різних комбінацій вітамінних добавок. Як і у випадку з чаєм-кавою, вплив тих чи інших енергетиків на організм дуже індивідуально. Поетом варто заздалегідь випробувати дію того чи іншого напою. І тільки після цього брати з собою в далеку дорогу. Також не варто забувати, що практично всі вони не корисні для організму. Навіть самі виробники енергетичних напоїв, як правило, не рекомендують пити більше якоїсь кількості своїх банок-пляшок на добу.
|