Збір документів на отримання кредиту вам варто починати, отримавши попереднє схвалення. Саме тоді настає черга оформити заявку на кредит і анкету позичальника (найчастіше їх об'єднують в один документ). Одночасно подається пакет документів, які підтверджують зазначену вами інформацію про себе і позичальників. Враження, яке справить на кредитного спеціаліста ваша «таємниця», позначиться на розмірі суми кредиту і величиною процентної ставки. Різні банки, зрозуміло, можуть пред'являти відрізняються вимоги до позичальника, але в цілому вони виглядають приблизно однаково.
Як правило, обов'язково вимагають:
копію паспорта,
копії свідоцтв про шлюб, народження дітей,
копію диплома про закінчення навчального закладу,
копію трудової книжки, завіреної роботодавцем.
Якщо у вас є військовий квиток і посвідчення водія, їх копії треба буде теж докласти до пакету ваших документів. І найголовніше - довідки чи інші документи, що підтверджують ваші доходи.
Про отримання кредитів ви можете дізнатись тут: получение кредита.
Офіційний розмір зарплати вказується в довідці за формою 2-ПДФО. Це ті відомості, які роботодавець подає до податкового органу. Так би мовити, «білі» доходи. На жаль, сьогодні їх наявністю може похвалитися далеко не кожен росіянин. І роботодавці, і підприємці масово ухиляються від податків, занижуючи розміри реальної зарплати. Тому банки в Росії не надто педантичні щодо способу підтвердження доходу і готові повірити претендентам на слово. В іншому випадку, кількість іпотечних позичальників представляло б собою число, на порядок менше нині існуючого.
У підсумку в Росії діють досить ліберальні норми: якщо ваші доходи не можна підтвердити офіційної довідкою за формою 2-ПДФО, то ви можете підтвердити свій дохід довідкою від роботодавця «за формою банку». Зазвичай це довідка на бланку вашого підприємства за підписом керівника та головного бухгалтера, завірена печаткою. Довідка повинна містити інформацію про щомісячні доходи за останні 6 - 12 місяців - залежно від вимог банку.
Той, хто має можливість офіційно підтвердити свій заробіток, швидше за все, зможе отримати більше грошей, ніж той, чий розмір зарплати продекларирован «у вільній формі», при інших рівних. Перевіримо, наскільки буде відрізнятися ліміти для одержувача «білих» і «сірих» доходів.
Наприклад, хочемо отримати кредит на 15 років для покупки квартири на вторинному ринку з початковим внеском 20%. Сукупний дохід сім'ї - 70 тис. Рублів на чотирьох чоловік. Банк видасть 3.5 млн рублів під 13,5% на «білий» дохід, а ось «сірому» позичальникові з тими ж запитами дадуть лише 3,3 млн рублів і під 14,75%.
Лояльність банку до позичальників з «білими» доходами посилюється в період економічного спаду або нестабільності, а на підйомі економіки вимоги до позичальників пом'якшуються і в банку можуть встановити єдині умови кредитування при будь-якій формі підтвердження доходів позичальника.
Але для будь-якого позичальника, щоб отримати кредит побільше, має сенс продемонструвати банку максимум своїх доходів. Крім заробітків візьмуть до уваги доходи від здачі в оренду квартири, гаража або дачі, дивіденди по цінних паперах, прибуток від паїв в інвестиційних фондах, прибуток від участі в бізнесі. Але всі ці доходи теж треба буде підтвердити відповідними документами. В якій формі це зробити, підкаже кредитний консультант. Крім того, оформленням вашого пакета документів може зайнятися кредитний брокер, який знає як оптимально «подати» потенційного клієнта перед банком. Про статистикою відсоток позитивних рішень за кредитними заявками, поданими через брокера, приблизно в півтора рази вище, ніж за заявками, поданими позичальником самостійно.
Крім того, ваше фінансове становище побічно характеризує і наявність у власності ліквідних активів - тобто майна, що представляє цінність і легко оборотного в гроші в разі будь-яких форс-мажору. Тому не шкідливо подати до банку свідоцтво їх існування. Гарне враження справляє володіння будь-якої нерухомістю або хоча б її часткою: квартира, дача, заміський будинок, капітальний гараж у власності зарекомендують вас як людини, гідного фінансового довіри. Автомобілі, катери, яхти, великі пакети цінних паперів теж «додадуть очок».
Крім того, треба мати на увазі, що запорукою іпотечного кредиту може бути не тільки житло, що купується, то й та нерухомість, яка вже є у вашій власності.
Є і ще один фактор, важливий для отримання кредиту, - наявність позитивної кредитної історії. Якщо в бюро кредитних історій (БКІ) відомостей про неї немає, можна засвідчити свою сумлінність самому. Для цього треба подати до банку копії ваших колишніх кредитних договорів і довідку про погашення кредиту.
Через негативної кредитної історії, якщо людина показав себе недисциплінованим позичальником, допускав прострочення в процесі погашення раніше взятих кредитів, можуть знизити кредитний ліміт або підвищити процентну ставку.
|