Карпатський край - це чудовий куточок України, багатий чудовою природою, казковими пейзажами, свіжістю повітря і гірськими потоками. Карпати багаті і своєю багатовіковою історією з її рукотворними пам'ятниками і унікальною архітектурою. У цій статті ми поділимося деякими цікавими фактами, про які цікаво дізнатися, особливо перед походом в Карпати.
Багато пішохідні маршрути по Карпатам починаються в містечку з незвичною назвою - Рахові, але далеко не кожному туристу відомо, що цей гірський містечко на рідкість унікальний: розташувавшись на висоті 820м над рівнем моря, він є самим високогірним містом в Україні. Ще в цьому містечку перепад висот між вулицями складає рекордну відстань - 600м. Місцеві жителі Рахова - справжні горці, вони, ймовірно, майже кожен день роблять невеликі сходження.
Деякі піші походи по Карпатам проходять через полонину Пожижевську, де розташоване найбільше високогірне наукова споруда - біостаціонар Львівського інституту ботаніки.
Далі, рухаючись по Чорногірському хребту, обов'язково варто згадати про найвищій точці України - г.Говерла, де в 1996 році була встановлена найбільша високорозташованих конструкція - державна символіка країни: прапор і тризуб.
Щоб відпочити в Карпатах вам достатьо звернутись сюди: отдых в карпатах весной. Незабутній та безтурботний відпочинок за доступною ціною.
Найвище розташована будівля в Україні теж розташувалося на Чорногірському хребті - на г. Піп Іван, загадкова обсерваторія з не менш загадковою назвою «Білий Слон».
Далі, спустимося з гір трохи нижче, до залізничних карпатським шляхах. А точніше до тунелів. Найдовший тунель поєднує станції Скотарське - Бескид, його протяжність становить 1747 м!
Є в Карпатах і споруди, яких у світі налічується одиниці. До таких об'єктів творіння рук людських відноситься старовинний міст-віадук, довжиною 130м - один з найбільших кам'яних мостів у світі! Він був побудований австрійцями в селищі Ворохта ще в 1895 році. І призначенням його було з'єднувати частину шляху між Чорним і Адріатичним морем. У ті часи в Карпатах були споруджені та інші подібні мости, але під час Першої світової війни більшість з них було зруйновано.
І на закінчення, перейдемо від величезних об'єктів до предметів поменше. Важко уявити собі справжнього карпатського жителя без такого популярного атрибута цього краю, як трембіта. Трембіта - це духовий інструмент, вірніше, найдовший духовий інструмент, у формі розширюється конуса, довжиною 4 метри. У давні часи призначенням трембіти було оповіщення людей про важливі події. Її конструкція дозволяє видавати звуки, які поширюються на величезні відстані - близько 10 км!
Підводячи підсумок всьому вищесказаному, скажу, що в Карпатах завжди є, на що подивитися і кожного туриста обов'язково чекає багато яскравих вражень в цих казкових краях.
Вдалих вам походів!
|