Ми живемо і не замислюємося з приводу оточуючих нас речей, думаючи що знаємо про них практично все. Проте, часом, коли ми дізнаємося щось нове про такі речі, то щиро дивуємося цьому. Саме про такі факти, пов'язаних з транспортом та автомобілями, здатних викликати у вас справжнісіньке диво, ми поговоримо в цій невеликій статейку.
Так, нехай подібні факти не привнесуть у ваше життя особливо корисні і незамінні знання, але те подив, що вони викличуть у вас, теж стане певним позитивним аргументом, заради якого варто прочитати цей текст.
Отже, почнемо ми з самого, що не здавалося б, звичайного навігатора для автомобілів. Так ось, виявляється все продаються цивільному населенню GPS-навігатори запрограмовані на граничну швидкість роботи. Зроблено це, щоб деактивувати у разі, якщо швидкість пересування перевищить 1200 миль на годину (близько 1931 км на годину). Все це заради того, щоб навігатори не можна було використовувати для управління міжконтинентальними балістичними ракетами.
Другий цікавий факт відноситься до заслуг відомого Генрі Форда. Так, в 1914 році Генрі Форд для того щоб підвищити продаж машин підняв зарплату свої робітникам. Як не дивно вийшла ланцюгова реакція. По-перше, робітники зі своїх заводів отримали більше можливостей купити машину, що і робили. По-друге, конкуренти також були змушені підняти зарплати робітникам, які все одно купували «Форд». У результаті подібного, доходи Форда тільки збільшилися, оскільки набагато більшу кількість американців купували його моделі "Ті", також відомі як «Жестянка Ліззі».
Третє, про що ми вас хочемо розповісти, відноситься до вдач. Так, у Норвегії не прийнято поступатися місцем літнім людям в транспорті. Все через те, що тим самим ви ніби як «підкреслюєте» фізичну неміч тих, кому надаєте місце.
Ще один цікавий факт відноситься до транспорту, але не до автомобілів. Так, двом пілотам на одному літаку, що виконує рейс Британських Авіаліній, заборонено замовляти однакову їжу з міркувань безпеки.
Була справа, коли американська поштова служба UPS відкрила свої відділення в Німеччині, то зіткнулася з такою проблемою: ніхто не хотів йти працювати водієм через те, що коричнева уніформа UPS нагадувала нацистську уніформу Гитлерюгенда. Компанії довелося змінити колір форми на зелений, що дуже допомогло.
Ця історія трапилася давно, але цілком правдоподібна. Якось індійський Махараджа Джай Сінгх (1892-1933), індійський аристократ, при відвідуванні салону Rolls-Royce отримав зауваження про те, що йому і не снилося б купити хоч один такий автомобіль.
Вся справа в тому, що Джай Сингх одягнений був не багате і англійська знав не досконало, що могло викликати помилкове думка про його неспроможність. Однак, після цього зауваження, мільйонер обхідними шляхами купив флотилію Rolls-Royce Silver Ghost - щоб у Калькутті переробити їх під сміттєвози.
Під час турніру з поло вони повинні були в перервах між таймами вивозити кінський гній з поля - на очах принца Уельського, уособлення країни-колонізатора.
Більше цікавих фактів про автомобілі на тут: КамАЗ 65115 технические характеристики.
Зокрема про Камаз 65115, та інші.
|