Здравствуйте. Сьогодні хочу торкнутися таке важливе питання як вибір лікаря. Я знаю, що за законом ми маємо право вибирати свого лікуючого лікаря, але на практиці? Хто з вас стикався з такою проблемою?
Я розумію, що для того щоб твоє здоров'я завжди було на оптимальному рівні потрібно іноді звертатися до докторів, але я вже котрий рік просто не можу змусити себе сходити до терапевта. Місто у нас маленький і я знаю, що хороших фахівців не вистачає, але до тих, що є потрапляти зовсім не хочеться. Зате є величезні черги, злі працівники реєстратур і незадоволені старенької на лавочках в коридорі. Як довго людина, яка прийшла з легким нездужанням протримається тут і не стане вічним пацієнтом, озлобленим на весь світ і зокрема на систему охорони здоров'я?
Я рекомендую обрати поликлиника 7 невского района .
Чудові, ввічли спеціалісти які знають свою справу.ві
Коли мені було років 18, потрапила я на прийом до одного такому «спецу». Розібрати, що написано в аналізах він не міг, за нього це робила медсестра, відправили мене на УЗД печінки і жовчовивідних шляхів і лікар, яка процедуру сказала - у тебе все гаразд, а терапевт виписав купу ліків і сказав що печінка, сильно збільшена.
Я спочатку подумала, що лікар УЗД помилився, але всі сумніви в компетентності цього горе лекаря розвіялися, коли лікарі, до яких він мене відправляв, читали вголос діагноз і сміялися. А гастроентеролог сказала з усмішкою: «Дивися, що цей знову понаписував ...»
Одна з жалісливих медсестер, яка мені в бабусі годиться, так і сказала: «Ганяти тебе будуть, мила, від одного лікаря до іншого».
Загалом, хотіла здоров'я поправити, а вийшло, що тільки проблеми знайшла і повністю зневірилася в нашій медицині.
І навіть якщо вийде поміняти лікаря в своїй поліклініці, то де гарантія що він хороший фахівець? Або безкоштовно можна тільки до таких недоучка на прийом потрапити?
Що робити, якщо вам потрібно поміняти лікаря в поліклініці?
Ідіть до головлікаря і пишіть заяву про зміну лікаря. Швидше за все, вам будуть довго розповідати про те, що лікарів не вистачає і зайвих місць немає. Якщо ви будете наполегливі, то вам не зможе відмовити головлікар, а ось лікуючий зможе, адже в даному випадку потрібна саме його згоду. Тому перед тим як писати папери, непогано б сходити до нового терапевта і дізнатися чи візьме він вас, а заодно поговорити з його пацієнтами та навести довідки. А то поміняєте «шило на мило».
Напевно у вас є вагомі причини але озвучувати їх зовсім не потрібно. Вашого усної заяви цілком достатньо.
Що робити, якщо потрібно поміняти поліклініку?
У перших за законом якщо ви повнолітній громадянин і не перебуваєте на службі в армії, місцях ув'язнення, що не контрактник і т.д. то ви можете самі вибрати свого лікуючого лікаря.
Для цього зверніться до головного лікаря в обраному вами мед закладі із заявою.
У документі вказують найменування мед організації, її адреса ПІБ керівника.
Також необхідно написати ваші особисті дані: ПІБ, стать, дата народження, дані паспорта, адресу проживання та контактні дані, страхова компанія і номер поліса і дані поліклініки, до якої громадянин прикріплений на сьогоднішній день.
Сам бланк заяви можна попросити в реєстратурі і найкраще до написання заяви звернутися до головлікаря і дізнатися чи є вільні місця у вибраних вами фахівців.
Протягом 4 днів поліклініка перевірить всі ваші дані і повідомить вас чи всі документи в порядку і взяті ви на обслуговування.
Карту передають протягом 6 днів.
Пам'ятайте, що такий вибір можна зробити не частіше ніж один раз на рік.
|