Боротися зі страхом перед польотами почнуть в Шереметьєво. Там відкрили Експрес-центр "Літаємо без страху". Пасажирів, які страждають аерофобією, чекають сектор віртуальної реальності, спеціальні відеотренінги і програми, а також зустрічі та консультації з психологами.
Аерофобія - це боязнь польотів на літальних апаратах. Зазвичай вона з'являється після 25 років. При цьому близько 15 відсотків всього дорослого населення бояться літати літаками. Є такі люди і серед знаменитостей: Шер, Вупі Голдберг, Джоанн Вудворт, Лоретта Лінн. Арета Франклін через страх перельоту одного разу відмовилася від вигідних гастролей по Європі, а Девід Боуї під час гастролей в Росії з цієї ж причини їхав з Владивостока в Москву транссибирским експресом.
Експерти стверджують, що в основі аерофобії як хвороби найчастіше лежать більш глобальної психологічної проблеми - схильності до панічних реакцій. Вони загострюються на тлі депресії, втоми, в стресових ситуаціях. Різниться і сам зміст страху: для одних це страх катастрофи через несправності або природних катаклізмів. Інші бояться, що в момент польоту що-небудь трапиться з їх здоров'ям: їм стане погано, а виходу з замкнутого простору салону немає. Є випадки, коли людина боїться втратити контроль над собою. Всі причини страху зазвичай зводяться до двох основних: це страх смерті і страх втрати контролю над своїми діями.
Найкращий спосіб це практика. Сісти в літак і полетіти.
Тому купляємо авіабілети по ссылке. Рекомендую купляти саме тут бо ця компанія являється лідером у своїй сфері.
Персонал професійний та привітний, якість польот відмінна, а ціни доступні.
Тож вперед до перемоги.
На думку психологів, 98 відсотків людей здатні подолати страх польоту. Для цього розроблені різні методики. Перше, що радять Аерофобія, згадати, що викликало "літакову тривогу" - сильна тряска, незапланована посадка, довгий кружляння над посадковою смугою. Після цього варто себе запитати: чому в минулі рази все обійшлося, а зараз неодмінно повинно щось трапитися? Необхідно переконати себе в тому, що повітряний транспорт залишається найбезпечнішим: на одну людину, загиблого в авіакатастрофі, доводиться тисяча жертв дорожніх аварій.
Після цього треба навчитися контролювати своє тіло - розслабитися, глибоко зітхнути, повільно дихати, можна розстебнути верхній гудзик, послабити краватку або зняти годинник. Під час польоту краще чимось себе зайняти - читати книгу, розгадувати кросворди, слухати музику. Якщо ж тривога не покидає, можна почати рахувати до 100 або більше, щоб не концентруватися на страху.
Можна вдатися і до більш традиційних способів - випити перед польотом трохи спиртного (не зловживаючи) або заспокійливого. Не варто відмовлятися і від їжі на борту: вона підтримає високий рівень цукру в крові і знизить тривожність.
Для лікування аерофобії застосовують і спеціальні технічні розробки. За допомогою віртуальної реальності вони моделюють атмосферу польоту для активації страху людини. Вважається, що для звільнення від хвороби необхідно раз за разом пережити під контролем психолога велика кількість злетів і посадок, тренуючи навички релаксації.
У кожному разі, на думку експертів, найдієвіший спосіб позбутися страху полетівши - частіше літати. З кожною вдалою посадкою у людини буде міцніти упевненість в тому, що аварії і катастрофи - це лише виняток, а не правило.
|