Закінчується другий місяць вагітності, який вважається одним з найскладніших періодів вагітності жінки. У цей період слід бути особливо обережною і акуратною.
Розвиток малюка.
Можна сміливо заявити: тепер в животі у вас не ембріон, а плід, маленький немовля. Він уже не схожий на зародка ссавців, а виглядає як маленький чоловічок.
Більшість органів вже сформовані і вони активно починають рости і розвиватися. На голівці можна побачити зовнішнє вушко, формується верхня губа. На обличчі став виділятися кінчик носа. На очах з'являються повіки.
Кістки і суглоби починає активно розвиватися. Можна розглядати, як ручки дитинку зігнуті в ліктях. Ручки і ніжки періодично здійснюють активні рухи.
На 8 тижні промені пальців рук і ніжок стають фалангами кісток пальчиків у дитини, з кожним днем вони стають все міцніше і міцніше. На ступнях і долоньках йде зародження потових залоз.
При вагітності рекомендую відвідати сайт: Вагітність.
Тут ви знайдете всю необхідну інформацію про вагітність на всіх термінах.
В серце малюка починають працювати клапани аорти та легеневої артерії, перегородки в серці вже побудовані. Бронхи почали розгалужуватися, як крона дерева. Активно розвивається дихальний апарат і центральна нервова система.
Розміри голови і тулуба у малюка майже збігаються за розмірами. В цей період зароджується зоровий нерв. Оченята все більше зближуються один до одного. Зовнішні контури очей стають більш окресленими. Особа приймає більш чіткі риси.
На 8 тижні вагітності у дитини можна вже зафіксувати мозкові імпульси.
Стінки ротової порожнини покриваються м'язами, мова покривається смаковими сосочками. Формуються м'язи шиї і глотки, розвивається жувальна мускулатура. Ніс поки не функціонує, він закритий слизовими пробочками, але в ньому вже з'являються нюхові рецептори.
Обсяг черевної порожнини збільшується. Кишечник і шлунок повністю сформовані, починають займати своє постійне місце. Шлунок самостійно виробляє шлунковий сік, його структура остаточно сформована. Утворюється первинна кишкова петля. Хвостик пропадає. Нирки починають виробляти самостійно сечу. У малюка утворюється діафрагма, також з'являється шия. У печінці з'явилися жовчні протоки, розвиваються ендокринні залози.
У цей період починають формуватися яєчка у майбутнього хлопчика, а у дівчаток саме зараз формуються яєчники і яйцеклітини. Кожного місяця під час овуляції виходитиме одна яйцеклітина протягом життя дівчинки.
Дитина пробує зробити перші рухи, він потроху тренує свої суглоби.
Пуповина складається з 3 кровоносних судин. Більший з трьох судин постачає малюка збагаченої киснем кров'ю. Інші дві посудини, які поменше, повертають обедненную киснем і видільними продуктами кров плаценті.
Довжина малюка від верхівки до куприка становить - 1,4-2 см. Вага - 3-13 м
Що відбувається з мамою?
Матка ставати більше, через її росту Ви можете відчувати спазми або біль внизу живота або в боках. Бувають випадки, коли жінка почуває скорочення матки, адже матка скорочується протягом всього періоду вагітності. До кінця восьмого тижня дно матки буде знаходиться на рівні лобка.
Якщо раптом з'явилося кровотеча, це може бути ознакою загрози викидня, обов'язково потрібно звернутися до лікаря.
До симптомів першого місяця вагітності можуть додасться і нові незвичайні симптоми вагітності.
Живота поки ще не видно, але він помітно зростає, вже трішки виступає над лоном.
Ось прийшов час смакових збочень. У Вас може повністю прірву апетит або навпаки ви будете постійно відчувати голод. То вам хочеться один продукт, то другий, то оселедець з медом. Причина цьому - зміна гормонального фону. Найбільше виражені зміни смакових якостей в середині першого триместру. До 4 місяця вагітності це пройде.
У цей період може початися розвиватися токсикоз, вже до 12 тижнях вагітності він повинен припинитися.
Будьте уважні до свого здоров'я, не піднімайте важкі речі, намагайтеся багато не стояти на ногах, намагайтеся спати з піднятими ногами (варикозне розширення вен - одна з проблем на 2 місяці вагітності), не вживайте алкоголь, кофеїн, не паліть. Не забувайте про повноцінний відпочинок, свіжому повітрі, правильне харчування, гарному настрої.
Також небажано на 2 місяці робити рентген і лікувати зуби з використанням наркозу. Краще попередити лікарів на прийомах, що Ви вагітні, вони зможуть призначити більш безпечні препарати.
На 8 тижні Ви відчуєте, що у Вас збільшується груди. На ній можуть виступити підшкірні вени. Під дією гормонів молочні залози готуються до майбутньої лактації. Груди у Вас може збільшуватися протягом всієї вагітності. Підберіть зручний бюстгалтер більшого розміру і обов'язково з натуральної тканини.
Ваше особа може трохи змінитися, стати більш блідим, губи більш товстими, ніс витягнутим. Це вплив гормону росту - соматотропіну. На обличчі можуть з'явитися пігментні плями.
Шкіра може реагувати на гормональні сплески по різному. У деяких жінок особа ставати чистеньким, пружним і здоровим, а у деяких - покривається прищиками, шкіра стає сухою, зудить.
У Вас можуть почастішати позиви в туалет, це пов'язано з тиском з боку матки на сечовий міхур. Але це не означає, що Вам потрібно менше пити. Пийте рідини стільки, скільки Вам хочеться.
Що корисно пити під час вагітності?
Чай із шипшини зміцнює імунітет, журавлинний сік дезінфікує сечовидільну систему, заварений чай з листя брусниці покращує роботу нирок, чай каркаде стабілізує роботу серцево-судинної системи. Замість чорного чаю краще заварювати зелений, ну і звичайно ж пийте мінеральну воду. Кава і гарячий шоколад обмежте під час вагітності, шкідливі для судин.
Ваш раціон повинен включати свіжі овочі, фрукти, горіхи, сухофрукти, крупи, злаки, рибу, м'ясо, яйця, молочні продукти, 2-2,5 л рідини на день.
Якщо Ви до сих пір не стали на облік в жіночу консультацію, не варто відкладати цей візит.
На восьмому тижні вагітності здають загальний аналіз крові на наявність можливих інфекцій, на RW і ВІЛ, визначать групу крові і резус-фактор, зроблять біохімічний аналіз і коагулограмму, щоб визначити згортання крові. Також слід здати аналіз на цитологію і мазки з піхви на флору і сечостатеві інфекції, аналіз сечі на білок і лейкоцити.
На прийомі в жіночій консультації лікар виміряє Ваше артеріальний тиск і подивиться як змінюється Ваш вагу. Тиск і вага повинні вимірюватися при кожному відвідуванні лікаря. Цілком можливо, що Ви трохи втратили у вазі, це нормальне явище, може бути пов'язано з токсикозом, блювотою, поганим самопочуттям жінки.
Порадьтеся з лікарем які вітаміни вам приймати, якщо він вам не призначив раніше.
|