Іноді у мене вдома в холодильнику з'являються щуки. Довгі такі, плямисті і зубасті. Звідки вони беруться? Їх приносить мій дядько - Олексій Рукавиця. Рибу він ловить стільки, скільки себе пам'ятає, а це більше 30 років. Я не зможу розповідати про риболовлю так само натхненно, як він, розбираючись в нюансах і особливостях. Тому ми з ним склали правила риболовлі на Дніпрі, які стануть в нагоді і тим, хто ніколи не брав в руки вудку, і тим, хто досліджував ще не всі райони. І головне - чудо-схемка перспективних місць. Так, вони називаються саме «перспективними», а не «рибними». Отже.
Ми живемо на широкій ріці, тому з берега - це не рибалка. Треба з човна.
Є риба хижа, а є вся інша. Тому визначаємося, яку рибу будемо ловити. Якщо нехижої, то беремо донну снасть. Класично вона складається з кормушечкі, яка падає на дно, і декількох гачків. Варіації можуть бути різними - тут кожен сам собі конструктор.
Треба чоботи гумові - без них на глибину не докинув. Висота чобіт збільшується в міру того, як людина входить у смак.
Рибаку-новачку потрібен консультант. Це як в будь-якій справі: хочеш будувати - спитай будівельника як. Зазвичай починають поплавковою вудкою. Це захоплююче, особливо, якщо кілька таких ставити. Паралельно закидають донну снасть на спінінг в розрахунку на крупну рибу.
Якщо берег незнайомий, то дивляться, де риба може знайти собі притулок - ямки, поглиблення різні. Можна просто присоседиться до місцевим рибалкам.
Закинув. Чекаєш хвилин сорок або годину. Якщо не клює - міняй наживку, пробуй в іншому місці. Все одно не клює? Плюнь і їдь додому.
Частіше як наживка використовують хліб, перловку, манку, вівсянку, червоного і білого черв'яків. Варіант для просунутих - це мухи і коники.
Любите рибалку?! Пропоную відвідати інтернет магазин для рибалок: fishproshop.ru .
Все для ловлі риби на одному сайті.
Заняття, поки не клює: природою милуватися, планшет можна, журнал почитати, кросворди розгадувати.
У риби свої міркування з приводу погоди. Якщо прохолодно і високий атмосферний тиск - вона активна. Якщо жарко і низьке - вона шукає укриття і не рухається. Це як змусити людину бігати стометрівку на високогір'ї. Так і рибі важко дихати, у неї немає настрою щось робити, і є теж не хочеться.
Риба не розуміє, перед нею воблер за 30 або за 300 гривень.
Вудлища, шнури і гачки бувають різні, як шприци. Яким шприцом Моргунову у фільмі щеплення від ящуру робили? Ось так і тут - є деревинки на сома, а є на дріб'язок. За таким же принципом волосінь або шнур: буває така, що собаку можна прив'язати, і тонка, що ледве помітна.
При виборі снастей важливо внутрішнє відчуття. Пам'ятаєш, в «Матриці»: «Ніхто тобі не скаже, що ти закоханий, - каже Нео провидиця, - ти це просто знаєш і все».
Сом може важити до центнера - це для досвідченого рибалки видобуток. Уміння ловити цю рибу, як петриківський розпис, з покоління в покоління передається. Місцеві жителі раніше знали ями, в яких живуть соми. Закидали туди приманку, згинали молоде деревце і закріплювали. Коли клює - дерево вивільняється. Вийшов рибалка з хати - дивиться, дерево випрямилося і вже не тріпається. Значить можна йти кликати сусіда, щоб рибу витягувати. Зараз сома ловлять за допомогою спеціального пристрою - квока, який при ударі об воду видає особливий звук. Кажуть, що це схоже на чавкає сома. А сом на своїй території господар, і коли чує, що з його тарілки хтось їсть ... то починає нервувати. Клює. Але щоб витягнути, треба повозитися. Зазвичай години через 2-3 він втомлюється катати за собою човен з рибалками та здається.
Жереха ні разу не ловив. Для початку потрібно його помітити: він глушить дрібну рибку ударами хвоста про воду, а потім підбирає контужений. Жерех дуже добре бачить, тому човен повинен бути в 50, а то і в 100 метрах від нього.
Чи можна їсти рибу з Дніпра? По ідеї, нічого зараз не можна їсти, не тільки рибу. Але ми тут живемо, звикли до екології, тому можна.
Будь-яка риба чиститься добре, поки волога. У похідних умовах можна закріпити на гілочці металеву пивну або лимонадну пробку - зубчики допоможуть здерти луску.
Юшку варив і не раз. Потрібен картопля, морква, цибуля, риба, найпростіші спеції. Спочатку виварюється вся дрібниця і хвости-голови - те, що в їжу не піде. Якщо риба різного розміру, то разом її не варять: кидають дрібну, дістають, потім закидають все більшими і більшими. Залежно від кількості таких «забросок», вуха називається подвійний, потрійний і так далі. Останньою закидається та риба, яку будемо їсти.
Ми, рибалки, їздимо нема за рибою, а на риболовлю.
І пам'ятайте:
Вимірюють рибу завжди без урахування хвоста =)
|