1 . Відповідайте собі на питання - чи готові ви ?
Свій бізнес , особливо на самому початку , пов'язаний з багатьма проблемами , величезними тимчасовими інвестиціями та витратами , і лише потім він приносить доходи , свободу , незалежність і все інше.
Вам доведеться наполегливо працювати мінімум по 10 годин на день і без вихідних , адже бізнес на початковому етапі вкрай нестабільний і схильний до банкрутства.
2 . Визначте , чим ви хочете займатися!
Якщо ви вже твердо вирішили , що хочете працювати тільки на себе , то вам потрібно визначитися , чим саме ви будете займатися. Правильна і грамотна ідея - це вже половина успіху. Однак , при виборі ідеї бізнесу , необхідно пам'ятати наступне: якщо ідея подобається вам , вашим близьким і друзям , на жаль , не факт , що вона сподобатися іншим .
Для успішного бізнесу важливо , щоб ваша ідея мала достатню кількість постійних клієнтів і залучала нових .
3 . Складіть план з побудови та розвитку своєї справи!
Так, так ! Бізнес план - це не тільки " відписка " для біржі праці, а й обов'язковий етап планування вашої справи.
Хороший і грамотний план допоможе вам збільшити свої шанси на успіх. Стартувати бізнес без плану - це те ж саме , що вирушати в чужі краї без дорожньої карти. Цей документ описує всі основні аспекти майбутнього вашої фірми , прогнозує і аналізує можливі проблеми , з якими воно може зіткнутися , а також визначає способи вирішення цих проблем.
Найнебезпечніше в бізнесі - обманювати самого себе. Бізнес- план, складений тільки для зовнішнього користування , часто прикрашає реальність . А така віра у власну пропаганду може виявитися руйнівним чинником .
4 . Порахуйте !
На цьому етапі вам потрібно буде відповісти на такі основні питання:
- Яку суму необхідно інвестувати у свій бізнес ?
- Чи достатньо власних коштів або необхідний позиковий капітал ?
- Чи буде ваш бізнес рентабельним , прибутковим?
- Чи вистачить вам цього прибутку для того , щоб прогодувати себе і сім'ю?
Також вам потрібно буде прорахувати витрати на відкриття своєї справи - про це варто задуматися до, а не після того , як ви відкрилися . Адже , якщо вам з якихось причин доведеться закритися , то витрачені на його відкриття засоби до вас , швидше за все не повернуться.
5 . Визначтеся з джерелами фінансування !
Тут я багато писати не буду , а просто скажу , що до джерел фінансування відносяться не тільки банківські кредити. Це може бути і лізинг , і приватні інвестиції , і різні гранти та державні субсидії.
6 . Визначте форму підприємства!
На цьому етапі вам потрібно , по-перше , зрозуміти , чи зможете ви самі вести свій бізнес , або ж вам потрібні партнери .
По-друге , вам потрібно визначитися , чи будете ви обмежувати свою відповідальність чи ні.
7 . Зберіть інформацію про те , як правильно оформити бізнес!
Практично на всі існує або закон, або правило . На цьому етапі вам необхідно буде дізнатися, в яких організаціях вам необхідно зареєструвати свою фірму , чи потрібно платити внески і т.д. Таку інформацію ви можете отримати як у податкових , так і у бізнес -консультантів.
8 . Знайдіть надійних бізнес- партнерів!
На цьому етапі мова йде не про партнерів , з якими ви могли б почати спільний бізнес. Про це ми вже говорили в сьомому пункті. Тут мова йде про тих осіб або фірмах , які допомагають вам розвивати ваш власний бізнес. Це , наприклад , податкові консультанти , юристи , бухгалтери та бізнес -консультанти ( які, крім того , що допомагають з написанням бізнес планів , ще й ведуть фірми з дуже багатьох питань і після відкриття).
До партнерів також можуть ставитися ваші постачальники , рекламні агентства , фірми з підбору персоналу та ін
9 . Сплануйте свою першу рекламну стратегію !
Як ви пам'ятаєте , зустрічають по одягу . Те , як ви вийдіть на ринок , багато в чому буде визначати ваш майбутній успіх. Не забудьте подумати не тільки про візитних картках , а й про те , де ви будете давати рекламу , в якому вигляді , в якому обсязі і за яку суму .
10 . ... І відкривайтеся ! Але пам'ятайте , що це тільки початок. Подальший успіх вашого бізнесу залежить тільки від вас!
Звичайно ж , це далеко не повний список того , що потрібно зробити перед відкриттям . Тим не менш, я постаралася перерахувати найголовніші кроки .
Ідеї для бізнесу можна взяти тут: бизнес идеи також тут можна знайти інвесторів та партнерів.
|