СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО - Игры ФИЛЬМЫ ПРОГРАММЫ РЕФЕРАТЫ статьи

Скачать бесплатно игры для телефона и для PC программы, фильмы игры.Бесплатные фильмы

Главная Мой профиль Выход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Цікаві статті [307]
Інше [82]
Реклама
Мини-чат
Це цікаво

>Уютный семейный ресторан «Т... 

>Какой тепловой насос лучше 

>Детская одежда, чтоб все бы... 

>Mercedes сделал «прозрачный... 

>Активіста Антикорупційного ... 

>Бойовики "ЛНР" і ... 
Опроси
Скільки часу на добу ви проводите за комп'ютером?
Всего ответов: 117
Статистика
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Цікаві статті » Цікаві статті [ Добавить статью ]

Скільки важить повітря?

Це цікаво/это интересно
Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua



Першим хто задумався над цим, був великий італійський вчений XVII століття Галілео Галілей. Він виконав найпростіший досвід: зважив порожню пляшку, потім нагрів її, зважив знову і виявив, що нагріта пляшка стала легше. Вчений зробив правильний висновок – при нагріванні повітря, що міститься в пляшці розширюється, і частина його виходить назовні. А вага повітря, що залишилося – зменшується.

Досліди Галілея продовжив його учень Еванджеліста Торрічеллі. Якщо повітря має вагу, воно повинно чинити тиск на все, що знаходиться на Землі. Чи великий цей самий тиск? На це питання вчений і став шукати відповідь. Торрічеллі взяв запаяну з одного кінця скляну трубку завдовжки близько метра, наповнив її ртуттю і, перевернувши, опустив відкритим кінцем у широку посудину, в якій також була ртуть. Трохи ртуті з трубки вилилося, але більша частина залишилася усередині. Чому? Торрічеллі прийшов до висновку, що причиною служить тиск повітря на поверхню ртуті в широкій посудині. І воно врівноважується вагою ртуті, що залишилася в трубці.

Цікаві досліди в тому ж XVII столітті провів на прохання французького вченого Блеза Паскаля один з його родичів. Він жив у місті, що лежить біля підніжжя гори, і за допомогою тієї ж «трубки Торрічеллі» виміряв тиск повітря внизу і на вершині. Виявилося, з висотою тиск зменшується, та це й зрозуміло: адже на вершині гори шар повітря тонше, а значить, і важить він менше.

Згодом вчені переконалися і в тому, що величина тиску залежить не тільки від висоти, а й від географічної широти, температури повітря, метеорологічних процесів, що відбуваються в атмосфері. А оскільки йдуть вони безперервно, то й величина атмосферного тиску постійно змінюється, хоча нормальною на рівні моря вважається 760 мм рт.ст.

«Трубка Торрічеллі» стала, по суті справи, першим приладом для вимірювання тиску повітря. Якщо позаду неї поставити шкалу, розділену на міліметри, то стовпчик ртуті і буде показувати позначку атмосферного тиску. На практиці, проте, більш зручним виявився барометр-анероїд. Головна його деталь – порожниста металева коробочка, з якої викачане повітря. На неї тисне зовнішнє повітря, стискаючи її в залежності від атмосферного тиску то з великою, то з меншою силою. Ці коливання передаються системою важелів стрілці, яка і показує на циферблаті справжню величину на даний момент.

Ну, а скільки все-таки важить повітря? Виявляється, вага його кубічного метра у поверхні моря становить при нормальному тиску 1,293 кілограма. На висоті 12 кілометрів повітряний кубометр важить уже 0,319 кілограма, а в сорока кілометрах над Землею всього 0,004.

Поверхня тіла людини середнього росту дорівнює приблизно 15 тисячам квадратних сантиметрів. Отже, загальна вага тиснучого на нього повітря – 15 495 кілограмів, або понад 15 тонн. Величезна це величина! Не помітна вона лише тому, що врівноважується внутрішнім тиском.

Але варто піднятися на висоту, зовнішній тиск зменшиться, а внутрішнє підніметься, тому людина починає відчувати запаморочення та інші неприємні відчуття, добре знайомі альпіністам-високогорнікам. Тому в літаках, що летять на великій висоті, кабіни герметичні, і в них штучно підтримується такий же тиск, що на поверхні Землі.

До речі, підрахована загальна вага всієї земної атмосфери. Виявляється, вона складає 5 квадрильйонів (5 000 000 000 000 000!) Тонн. Цифра колосальна, проте це всього лише мільйонна частина ваги всієї нашої планети.


Источник:
Категория: Цікаві статті | Добавил: noronk (03.06.2011) | Автор: E W
Просмотров: 790 | Комментарии: 0 | Теги: повітря, вага, вага повітря | Рейтинг: 0.0/0


 Допоможіть нашому сайту,перейдіть по одній з ссилок:
Всего комментариев: 0
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Популярно на сайті

Свежие ключи к Microsoft ...

Angry Birds (Злые Птицы) ...

Ключи для NOD32

eset nod32 ключи

Скачать Windows 7 Starter...

Двухсекционные светофоры ...

Игры Gravity Defied(50 иг...

Age of Wonders III (2014/...
Популярно на форум
  • Давайте поговорим 
  • Весела дупа :) 
  • Скажи щось розумне 
  • Підкажіть 
  • Красиві фрази... 
  • Випадкові файли
    [Пригоди]
    Скачать PSP - Prince of Persia: The Forgotten Sands
    [Програми]
    Skype для Nokia 5800
    [Стратегії]
    СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО Легионеры: Армия Тьмы (2006/RUS/Repack/550Mb)
    [Наукові]
    Zaterjannye.miry.Gorod.mechty.Iosifa.Stalina.2008.XviD.SATRip.avi
    [Офіс]
    Net Transport v2.90 Build 510 Multili
    [Стрілялки]
    Скачать S.T.A.L.K.E.R.: Зов Припяти (Rus/RePack от R.G. ReCoding)/скачати безплатно
    [Мультфільми]
    История игрушек 3 скачати безплатно/смотреть онлайн
    [Стрілялки]
    Mafia 2 (2010) (RUS)
    [Офіс]
    Скачать Nokia Ovi Suite 3.0.0.254 Beta
    [Безпека]
    Wondershare USB Drive Encryption 1.0.0 - инструмент для шифрования USB флеш карт и других переносных устройств для защиты ваших данных.
    (