СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО - Игры ФИЛЬМЫ ПРОГРАММЫ РЕФЕРАТЫ статьи

Скачать бесплатно игры для телефона и для PC программы, фильмы игры.Бесплатные фильмы

Главная Мой профиль Выход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Цікаві статті [307]
Інше [82]
Реклама
Мини-чат
Це цікаво

>Уютный семейный ресторан «Т... 

>Какой тепловой насос лучше 

>Детская одежда, чтоб все бы... 

>Mercedes сделал «прозрачный... 

>Активіста Антикорупційного ... 

>Бойовики "ЛНР" і ... 
Опроси
Яким файлообмінником ви користуєтесь ?
Всего ответов: 74
Статистика
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Цікаві статті » Цікаві статті [ Добавить статью ]

Що таке вологість?

Це цікаво/это интересно
Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua


Вологість - показник вмісту в фізичних тілах води.

Вологість залежить від природи речовини, а у твердих тілах, крім того, від ступеня подрібнення або пористості. Вміст хімічно пов'язаної, так званої конституційної води, наприклад гідроксидів, що виділяється тільки при хімічному розкладі, а також води крісталлогідратной не входить у поняття вологості.

Вологість зазвичай характеризується кількістю води в речовині, вираженим у відсотках (%) від початкової маси вологого речовини (масова вологість) або її обсягу (об'ємна вологість).

Вологість можна характеризувати також вмісту вологи, чи абсолютною вологістю - кількістю води, віднесених до одиниці маси сухої частини матеріалу. Цю величину практично неможливо точно виміряти, тому що неможливо видалити всю неконституційну воду і зважити предмет до і після цієї операції.

Встановлення ступеня вологості багатьох продуктів, матеріалів і т. п. має важливе значення. Тільки при певній вологості багато тіл (зерно, цемент і ін) є придатними для тієї мети, для якої вони призначені. Життєдіяльність тварин і рослинних організмів можлива тільки за певних межах вологості і відносній вологості повітря. Вологість може вносити істотну погрішність у вага предмета. Кілограми цукру або зерна з вологістю 5% і 10% буде містити різну кількість сухого цукру або зерна.

Вимірювання вологості визначається висушуванням вологи та титруванням вологи по Карлу Фішеру. Ці способи є первинними. Крім них розроблено багато інших, які калібруються за результатами вимірювань вологості первинними засобами і зі стандартних зразків вологості.

Вологість повітря - це міра, що характеризує вміст водяної пари в повітрі. Відносна вологість - це кількість води, що міститься в повітрі при даній температурі в порівнянні з максимальною кількістю води, що може утримуватися в повітрі при тій же температурі у вигляді пари.

Іншими словами, відносна вологість показує, скільки ще вологи не вистачає, щоб за даних умов навколишнього середовища почалася конденсація. Ця величина характеризує ступінь насичення повітря водяною парою. При розрахунку оптимальної вологості повітря в приміщенні говорять саме про відносну вологість.

Наприклад, при температурі 21 ° С один кілограм сухого повітря може містити до 15,8 г вологи. Якщо 1 кг сухого повітря містить 15,8 г води, то говорять, що відносна вологість повітря становить 100%. Якщо те ж саме кількість повітря містить 7,9 г води при тій же температурі, то, в порівнянні з максимально можливі кількістю вологи, ставлення складе: 7,9 / 15,8 = 0,50 (50%). Отже, відносна вологість такого повітря буде 50%.


Яка вологість є оптимальною?


При оптимальній вологості повітря людина відчуває себе набагато краще!

Ідеальна вологість у житловому приміщенні складає 40-60%. У літні місяці повітря достатньо зволожений (в особливо дощову погоду відносна вологість може досягати 80-90%), тому немає потреби в додаткових способи зволоження.

Однак взимку системи центрального опалення та інші обігрівальні прилади призводять до пересушування повітря. Це відбувається тому, що сильний обігрів підвищує температуру, але не збільшує кількість водяної пари. Це викликає посилене випаровування вологи звідусіль: з шкіри і з організму, кімнатних рослин і навіть предметів меблів. Відносна вологість у квартирах взимку складає зазвичай не більше 15%. Це навіть менше, ніж у пустелі Сахара! Там відносна вологість повітря становить 25%.

Оптимальна вологість:
Людина - 45-65%
Комп'ютерна апаратура і побутова техніка - 45-65%
Меблі і музичні інструменти - 40-60%
Бібліотеки, експонати картинних галерей і музеїв - 40-60%

Як виміряти вологість


Інструмент, що використовується для вимірювання кількості водяної пари в повітрі, називається гігрометр. Найбільш точний спосіб - це порівнювати показання сухого та вологого термометра. Два термометра кріпляться поруч на одній підставі. Поверхня одного покривається грубої намоченої тканиною, яка може утримувати вологу. Поверхня другого термометра залишається вільною і сухий.


Випаровування води з предмета охолоджує його. Якщо повітря містить багато водяної пари, волога з мокрого термометра випаровується повільно і він не показує значного зниження температури. Якщо повітря сухий, волога з мокрого термометра випаровується швидко і мокрий термометр показує температуру значно нижчу, ніж сухої термометр.


Источник:
Категория: Цікаві статті | Добавил: noronk (04.12.2010) | Автор: E W
Просмотров: 679 | Комментарии: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0


 Допоможіть нашому сайту,перейдіть по одній з ссилок:
Всего комментариев: 0
Copyright MyCorp © 2020
Поиск
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Популярно на сайті

Свежие ключи к Microsoft ...

Angry Birds (Злые Птицы) ...

Ключи для NOD32

eset nod32 ключи

Скачать Windows 7 Starter...

Игры Gravity Defied(50 иг...

Age of Wonders III (2014/...

Сканер одягу
Популярно на форум
 • Давайте поговорим 
 • Весела дупа :) 
 • Скажи щось розумне 
 • Красиві фрази... 
 • Підкажіть 
 • Випадкові файли
  [Стратегії]
  Napoleon.Total War (RUS)
  [Ігри]
  Игры 176х220(250 игр)
  [Офіс]
  Соло на клавиатуре 9.0.4.1
  [Стрілялки]
  X-Men Legends 2: Rise of Apocalypse (2005/MULTI5/ENG)
  [Стратегії]
  СКАЧАТЬ БЕСПЛАТНО King's Bounty: Перекрестки Миров / King's Bounty: Crossworlds (2010/RUS/Full/Repack)
  [Офіс]
  Windows 2000 Professional
  [Мультимедіа]
  IOGraph
  [Ігри]
  Assassins creed 2 v2.3.0 qvqa
  [Гонки]
  Жажда Скорости 5: Беспредел на Порше
  [Фантастика]
  Человек-факел/Fireball (2009)
  (