Це цікаво/это интересно Грандиозные события в мире, новости в науке и технике, и другие события на noron.at.ua

Емоції відіграють велику роль у житті кожного. Без них неможлива цілеспрямована діяльність. Ще Спіноза звернув увагу на те, що емоції збільшують або зменшують здатність самого тіла до дії
Чи корисні емоції? Американський фізіолог У. Кеннон підкреслював мобілізуючу роль емоцій, які приводять організм у стан готовності до затрат енергії: Припинення діяльності травних органів, що звільняє запаси енергії для інших частин організму; приплив крові від шлунка до органів, які беруть безпосередню участь у м'язовій діяльності; збільшення сили скорочень серця; глибше дихання; розширення бронхів; швидке відновлення працездатності втомленого м'яза...- усі ці зміни прямо служать для того, щоб пристосувати організм до інтенсивної затрати енергії, яка може бути потрібна під час страху, розлюченості і болю.
Більшість сучасних учених також розглядають емоції як пристосоване явище. Але мобілізація сил, корисна у здоровому організмі, може бути небезпечною у хворому. Посилення серцевої діяльності і підвищення кров'яного тиску, що сприяє активній діяльності здорового організму, можуть призвести до розриву ураженої хворобою судинної стінки і крововиливу. Тому цілком зрозуміло, чому ми завжди прагнемо захистити літню людину від бурхливих емоцій, які можуть виявитись для неї небезпечними.
Здавна відомо, що коли треба сповістити літню людину про несподіване горе, то не можна цього робити зразу. підвищення кров'яного тиску при бурхливій емоційній реакції може завдати непоправної шкоди її здоров'ю. Людину поступово готують до повідомлення змінюючи його прогноз, наближаючи до реального, тобто поволі спускають її по інформаційних східцях,- це значно безпечніше, ніж зіштовхнути з інформаційного обриву.
Источник: |